Reklam
Reklam

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır"

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82’nci yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı

09 Kasım 2020 - 15:53

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82’nci yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 82. yıldönümünde saygıyla rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Atatürk'ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir lider olduğunu ifade eden Başkan İba, “Onun en büyük özelliği de milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.” Şeklinde konuştu.

Büyük şahsiyetlerin yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anıldıklarını vurgulayan İba, “Bugün, ülke ve millet olarak Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye bakıyor, tarihimizden, medeniyetimizden ve yüce milletimizden aldığımız güçle; gelişerek, yenilenerek, yılmadan, yorulmadan, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Başkan İba; “Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, Şehitlerimizi, Gazilerimizi bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 29 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum