Reklam
Reklam

Gündoğdu; "CHP, Laik Cumhuriyetin Teminatı, Çağdaş Yarınların Garantisidir"

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ, CHP GRUP YÖNETİM KURULU ÜYESİ, TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN  ‘ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 97

Editör: Haber Merkezi
08 Eylül 2020 - 07:52
CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ, CHP GRUP YÖNETİM KURULU ÜYESİ, TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN  ‘ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 97.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

"Gazi Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlanmasından, Atatürk ve silah arkadaşlarının Sevr’i parçalayıp tarihin çöp sepetine atmasından sonra, artık sıra çağdaş Türkiye’nin siyasi açıdan inşa edilmesine gelmişti.

İşte tam o aşamada, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923 günü Cumhuriyet Halk Partisi kuruldu.

Ulusal Kurtuluş savaşımızın kahramanı, ebedi başkomutanımız, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyeti'dir” diyerek Cumhuriyete ve partimize verdiği önemi ifade etmiştir.

Bu sorumluluk ve bilinçle, CHP ve onun üyeleri olarak bizlerin öncelikli amacı;

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında bağımsızlığımızın, birliğimizin, laik Cumhuriyet’imizin, sosyal hukuk devletimizin ve ulusal çıkarlarımızın korunması ve kollanmasıdır.

Bizler, CHP’ler olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonrada; “Önce İnsan” ilkesiyle, insanımızın eşitliği, özgürlüğü, hak ve hukuku, mutluluğu ve refahı doğrultusunda iyi ve adil bir şekilde yönetilmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bugün, şartlar ne kadar ağır olursa olsun Cumhuriyet’in korunmasında ve sürdürülmesinde en büyük görev yine Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve üyelerine düşmektedir.

Çünkü, Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in ve temel ilkelerinin koruyucusu ve savunucusu olarak çağdaşlaşmanın tek adresidir.

İlk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun ilkelerine gönül vermiş herkesin partisi olan CHP, insan haklarının, hukuk devletinin, demokrasinin filizlendiği bir çınar olarak sürdürdüğü yaşamına daha uzun yıllar devam edecektir.

Bu duygularla;

Laik Cumhuriyetin teminatı, çağdaş yarınların garantisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97’inci yıldönümünü yürekten kutluyor, başta İlk Genel Başkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere CHP’de emeği geçen tüm parti emekçilerini saygıyla, şükranla anıyor, çağdaşlaşma mücadelemizdeki tüm yol arkadaşlarıma da sağlık ve esenlik diliyorum."///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 88 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum