Reklam
Reklam

Gürkan, İtfaiyeciliğin 304. yılını kutladı

Büyük bir özveriyle, gece-gündüz demeden vatandaşların ve diğer canlıların yardımına koşan İtfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yaptığınız işi, yaptı

Editör: Haber Merkezi
25 Eylül 2018 - 17:19

Büyük bir özveriyle, gece-gündüz demeden vatandaşların ve diğer canlıların yardımına koşan İtfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yaptığınız işi, yaptığınız mesleği çok önemsiyorum. Birbirinize güvenin, birbiriniz ile uyumlu çalışın. Sizlere yangınsız, kazasız belasız nice haftalar diliyorum” diyerek İtfaiye personeli ile birlikte pasta kesti.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İtfaiye Haftası’nda geleneği bozmayarak İtfaiye Müdürlüğü personeliyle bir araya geldi. Büyük bir özveriyle, gece-gündüz demeden vatandaşların ve diğer canlıların yardımına koşan İtfaiye personelinin İtfaiye Haftası ile İtfaiyeciliğin 304. yılını kutlayan Gürkan, “Belediyeler bulundukları kentlerde yaşamsal ve çok önemli görevler yapmaktadır. İtfaiye de bunların en uçundaki sistem. Su Kanal Müdürlüğü Personeli de hayati öneme sahip görevler yapıyor. Temizlik İşleri’ndeki arkadaşlarımız da öyle. Bazı şeylerin kıymeti yokluğunda daha çok anlaşılır. Varlığında pek fark etmezsiniz. Her gün önünden geçersiniz; farkına varmazsınız ama olmayınca da ‘ne kadar önemliymiş, yaşamımızda ne kadar önemli bir yere sahipmiş, bizim için ne kadar büyük fedakarlıklarda bulunuyormuş’ dersiniz. Bazı görevler zannedilenin çok daha üzerinde önemlidir. Belki de bir itfaiyeci yaşamı boyunca bir can kurtarır belki de hiç kurtarmaz. Ama 25-30 yılda bir can bile kurtarmış olsa bu bütün meslek yaşamına bedeldir. Ve hayatı boyunca hatırlayabileceği, çocuklarına, torunlarına anlatabileceği gurur verici olaydır” diye konuştu.


 Göreve geldiği ilk günlerde ziyaret ettiği ilk birimin İtfaiye Müdürlüğü olduğunu belirten Gürkan, “İtfaiye Müdürlüğü o zaman eski yerindeydi. O zaman kendime sormuştum; “Edirne’nin İtfaiye anlamında ne eksiği var?” ‘Niye bizim İtfaiye’mizin adam gibi binası yok?’, ‘Niye biz yazları sistemi, cihazları güneşten; kışında tankerleri soğuktan donmasın diye örtmek zorunda kalıyoruz?’ Bu Edirne’ye yakışmıyor demiştim. İlk hedeflerimizden biri de barınma sorununu çözmek oldu. İtfaiye Müdürlüğü’nü; ihtiyaçlarına uygun bir binaya kavuşturduk. Bunu yaparken; personelin daha konforlu bir ortamda çalışmasını hedefledik. Çünkü İtfaiye personeli ne kadar iyi fiziki bir ortamda çalışırsa o kadar verimli olur. İtfaiye Müdürlüğü; 24 saat esaslı sisteme göre çalışan bir sistem. Sürekli tetikte olması gereken bir sistem. 4,5 yılda bunların büyük kısmını başardık” dedi.


Gürkan, İtfaiye Personeli’nin yaptığı görevi çok önemsediği belirterek; “Birbirinizle uyumlu çalışın; birbirinize güvenin. Dayanışma içinde çalışın. Bunun aranızda var olduğunu biliyorum” ifadelerine yer verdi.


Can ve mal güvenliğini sağlayan en önemli teşkilatlardan birinin İtfaiye olduğunu belirten Tüm Yerel Sen Şube Başkanı Savaş Çerkez de  Edirne İtfaiyesi’nin genç ve dinamik bir kadroya sahip olduğunu söyledi.


Daha sonra Başkan Gürkan, İtfaiye Personeli ile pasta keserek İtfaiyeciliğin 304. yılını kutladı.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 261 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum