Reklam
Reklam

Hayvan sahiplenmek isteyen öğrencilere bilgilendirme!

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr

Editör: Haber Merkezi
16 Aralık 2019 - 14:39

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Pergel’in Edirne’de Kardeşi Var’ Projesi kapsamında okullarında hayvan sahiplenmeyi düşünen öğrencilere sokak hayvanları konusunda önemli bilgiler verdi.


Edirne Merkez’de faaliyet gösteren Edirne Lisesi ve Plevne İlkokulu öğrencileri “Pergel’in Edirne’de kardeşi var’ isimli proje kapsamında Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Edirne Belediyesi personeli Veteriner Hekim Müslüm Karadağ’ı okullara davet ederek; Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı hakkında ve sokakta yaşayan ‘Canlar’ ile ilgili merak ettiklerini sordular.


Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi’nin sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalar hakkında öğrencilere önemli bilgiler verdi.


Tanrıkulu, “Öncelikle sokaktaki can dostlarımız için farkındalık yaratmak adına projeler üreten öğretmenlerimize ve en büyük sevginin kaynağı olan öğrencilerimize teşekkür etmek istiyorum. Edirne Belediyesi olarak can dostlarımızın yararına olacak olan tüm projelerin hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı ; Trakya’nın en iyi barınağı. Burada can dostlarımızın bakım ve tedavisini gerçekleştiriyoruz. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza da bu konuda yardımcı oluyoruz. Sokakta yaşayan hayvanlarımızı da düzenli aralıklarla besleyerek; onların daha iyi koşullarda yaşamaları için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.


Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Veteriner Hekim Müslüm Karadağ’a teşekkür eden öğrencilerde okul olarak bir sokak hayvanı sahipleneceklerini ve sokakta yaşayan diğer canlar için projeler üreterek; onların daha iyi koşullarda yaşayabilmeleri için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 45 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum