Reklam
Reklam

Helvacıoğlu'ndan brifing

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr

Editör: Haber Merkezi
13 Ekim 2020 - 00:15
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya; 12 Ekim 2020 Pazartesi günü Keşan’da Keşan Belediyesi tarafından yapılan yatırım çalışmalarıyla ilgili yerinde brifing verdi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclisi üyelerinin katılımı ile başlayan brifing öncesi, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ile Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli de ziyaret edildi.

Belediye tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak yıkım çalışmaları tamamlanmak üzere olan Köy Garajı’na geçildi.

Keşan’ın geleceğini planlayan örnek çalışmalardan biri olan Cumhuriyet Meydanı Projesi kapsamında yıkımı devam eden alanda heyete bilgi aktaran Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ımızın geleceğini planlıyor, şehrimizin vizyonunu geliştiriyoruz. Keşan'ımızın geleceğin şehirlerinden olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Kentimizi yarınlara taşıyacak projeler üretiyoruz. Şehrimizin gelecek vizyonunu belirleyecek planlamalar yapıyoruz.” dedi.

Heyet daha sonra Keşan Kent Müzesi’ne geçerek burada yürütülen çalışmalarla ilgili Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı’dan bilgi aldı.

Keşan Kent Müzesi’ni yaşayan ve şehirle iç içe olan bir müze olarak tasarladıklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın gelişimine Kent Müzesi ile büyük katkı sağlanacağını ifade etti.

Heyet daha sonra Yeni Mahalle’de yapım çalışmaları devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na geçti ve alanda yürütülen çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç’tan bilgi alındı.

Keşan’da yüzme bilmeyen kimse kalmaması amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Mustafa Helvacıoğlu, Trakya’nın en modern şehri olmak için emin adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini ifade etti.

Mustafa Helvacıoğlu daha sonra heyete; Keşan Belediyesi’nin yürüttüğü; yol, asfalt ve kaldırım çalışmalar hakkında Mehmet Gemici, Cumhuriyet ve Namık Kemal Caddesi’nde bilgi aktardı.

Helvacıoğlu, Keşan’ın gelişimini plan, program ve projeleri kapsamında yaptıklarını dile getirdi.

Helvacıoğlu, inceleme ziyaretleri sırasında Keşan’a gelen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'la da buluştu.

Mustafa Helvacıoğlu, bu görüşmede belediyeler arası işbirliği içinde yapacakları çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Helvacıoğlu ve beraberindekiler daha sonra yıkım ve yenileme çalışmaları devam eden Atatürk Stadı’na geçti ve burada basın açıklaması gerçekleştirildi.

Buradaki ziyarete Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen de katıldı.

Tamamen yenilenmiş ve vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilecek bir stad hazırladıklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yenilenmiş tribünleri, basket ve tenis kortları ile tartan ve çim zeminleriyle çok güzel bir tesisin Keşan halkının kullanımına kazandırılacağını dile getirdi.

Keşan’a kazandırılan sportif yatırımlarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür eden Helvacıoğlu, “Belediyemizin tüm yatırımlarında AK Parti Edirne Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ile AK Parti Edirne İl Başkanımız Belgin İba’nın büyük katkısı var. 11 semt sahası da Keşan’ımıza kazandırılacak.” dedi.

Milletvekili, İl Başkanı, İlçe Başkanı ve belediyesiyle kocaman bir aile olduklarına vurgu yapan Mustafa Helvacıoğlu, şunları dile getirdi: “Keşan için bölge için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Keşan’ı Trakya’da örnek bir şehir yapıyoruz. OSB konusunda da ciddi gelişmeler var. Kısa zaman sonra bu konuyla ilgili Ankara ziyaretimiz olacak. Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Borsamız gerekli katılım parasını yatırdı. Bugün-yarın İl Özel İdaremiz de katılım payını yatıracak. Bu süreçten sonra OSB konusunda çok ciddi bir çalışma sürecine girilecek. OSB konusunda destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. İstihdam konusunda çok ciddi bir kazanım elde edilecek OSB ile birlikte.”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba da Keşan ziyaret ve belediye yatırımları ile ilgili şunları söyledi: “Keşan’ımızda Gençlik ve Spor Bakanımızı ağırlamıştık. Çok kısa zaman sonra da Olimpik Yüzme Havuzumuz ile şehir stadımızda da çalışmalar başladı. Semt sahaları da kısa zaman sonra başlayacak. Hükümetimizle bölgemizi el birliği ile daha ileri taşımak için çalışıyoruz. Bunda Vekilimiz Fatma Aksal ile Belediye Başkanımızın çok büyük katkıları var. Keşan’da Başkanımız her yeri şantiye alanına dönüştürmüş. Çalışmalarını takdirle izliyor ve destekliyoruz.”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde ilçede yürütülen çalışmaları yerinde incelediklerine işaret ederek “Meclis’te genel kurul çalışmalarımızı yürütüyoruz. En küçük bir fırsatta bölgemizdeki hizmetleri yerinde inceliyor ve takip ediyoruz. Keşanlı hemşehrilerimize iktidarın gücünü Keşan’ımıza yansıtacağımıza dair söz vermiştik. Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın ve hükümetimizin desteği Başkanımızın büyük gayretiyle birçok güzel hizmete imza attık, inşallah bu hizmetlere devam edeceğiz. Keşan’ı yenilemek, geliştirmek ve hak ettiği seviyeye ulaştırmak için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Keşan’a Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteğiyle çok güzel bir Millet Bahçesi yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Aksal, Paşayiğit Mahallesi’nde patlatmalı kömür ocağı ile ilgili gelişmeyi de şu şekilde basın mensuplarıyla paylaştı: “Bölgemizde bu nedenle rahatsızlık oluşmuştu. Bakanlığımızdan konunun yeniden değerlendirilmesini istedik. Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz bölgeyi inceledi. ÇED süreci durduruldu ve patlatmalı şekilde kömür orada çıkarılmayacak. Eski sistemle devam edecek. Maltepe, Altıntaş, Çobançeşme ve çevre köyleri etkiliyordu bu durum.”

Aksal, bu hafta sonu Keşan İlçe Kongresi’nin de gerçekleştirileceğini belirtti ve bu sürecin yenilenme süreci olacağının, bölgeye ve vatandaşlara hizmet etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Heyet son olarak Keşan Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve vizyon projelerden olan Kunduracılar Çarşısı’nda esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek hayırlı işler iyi alışverişler diledi. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 49 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum