Reklam
Reklam

İba: "Biz, farklılıklarımızla güçlü ve güzeliz"

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Özel Özarda Özilke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, otizmli çocuklarla buluştu

Editör: Haber Merkezi
03 Nisan 2021 - 06:39

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Özel Özarda Özilke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, otizmli çocuklarla buluştu.Otizmli bireylerin aileleriyle de sohbet eden İba, her biriyle yakından ilgilendi.

Otizmin eksiklik değil, farklılık olduğuna dikkat çeken Başkan İba, “Farklılıklarımız bizi güçlü kılar. Bunun farkında olmak ise bizi “BİZ” yapar. Biz farklılıklarımızla güçlü ve güzeliz! Dünyamız, farkındalığımız arttıkça güzelleşecek. Otizmin farkındayız ve otizmli kardeşlerimizin ve ailelerinin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Otizmin olumsuzluklarıyla mücadelede en önemli aracın, erken yaşta başlayan eğitimler olduğunu aktaran İba, “Eğitimler otizmli çocuklarımız için bir tedavi süreci. Otizmin beraberinde getirdiği olumsuzluklarla mücadelenin tek yolu eğitimdir. Bu yolda asla yalnız olmadığınızı bilmenizi isterim. Devletimiz her zaman yanınızda. Bizler yanınızdayız” diyerek ailelere seslendi.

Devletin, otizmli çocukların daha iyi şartlara kavuşabilmesi için tüm imkanlarını seferber ettiğini dile getiren İba,  “Otizmli bireylerin, çok zengin iç dünyalarına sahip olduklarını biliyoruz. Detaylara olan ilgileri, odaklanma kapasiteleri, onları sporun, sanatın bir alanında zirveye taşıyabilir. Müziğe olan yatkınlıkları, onları gelecekte birer yıldız yapabilir. Yeter ki bizler, onların eğitimi konusunda duyarlı olalım. Hayatlarını kolaylaştıracak modeller geliştirelim. Özel eğitim kurumları inşa edelim. Modern toplum, bireysel yeteneklere en üst düzeyde işlerlik kazandırmakla mümkün olabilir. Sivil toplum kuruluşlarının farkındalık yaratan çalışmaları için ve bu alanda çalışan her bir gönüllülerimize sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum