Reklam
Reklam

İba, Edirnelilerin ve İslam Aleminin kandilini kutladı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin iba, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayarak, tüm Edirnelilerin ve İslam Aleminin kandilini kutladı

Editör: Haber Merkezi
18 Şubat 2021 - 00:35

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin iba, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayarak, tüm Edirnelilerin ve İslam Aleminin kandilini kutladı.

Mübarek üç ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan kapı olan Regaip Kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisinde olduklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kandillerin insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel günler olduğunu ifade etti.
Üç ayların, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktasına ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir dönem olduğunu ifade eden Başkan İba, “Bu mübarek gecenin hürmetine tüm dünyanın salgın hastalık ve doğal felaketlerden kurtulmasını temenni ediyorum. Türkiye olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Tüm hain odaklarına ve mücadele ettiğimiz koronavirüs salgınına karşı birlik beraberliğimizi bu mübarek günlerde daha da güçlendirmeliyiz. Terörle mücadelenin kahramanlarına, askerimize, polisimize hayır dualarımızı gönderiyoruz.” Şeklinde konuştu.
Bu gecede semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inandığını söyleyen İba, “Bu duygular içinde bütün İslam aleminin Regaip kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; fedakar gazilerimize, kahraman milletimize selametler diliyorum.” Dedi.///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 187 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum