Reklam
Reklam

İba, İslam âleminin Ramazan'ını tebrik etti

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, on bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Edirne halkının ve bütün İslam âleminin Ramazan’ını tebrik etti

Editör: Haber Merkezi
13 Nisan 2021 - 17:19 - Güncelleme: 26 Nisan 2021 - 10:44

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, on bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Edirne halkının ve bütün İslam âleminin Ramazan’ını tebrik etti.
Ramazan’ı Şerif’in başta Edirne olmak üzere tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını, tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Ramazan Ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Ramazan Ayı’nın bereket ayı olmasının yanında aynı zamanda yardım ve dayanışma ayı olduğunu da dikkat çeken Başkan İba, “Koronavirüs salgını dolayısıyla buruk bir Ramazan Ayı geçiriyoruz. Salgınının tekrardan yüksek seyretmesi ile birlikte yeni tedbirler alınıyor. Geleneğimiz olan iftarlarımızı bu ay toplanarak kalabalık bir şekilde gerçekleştiremeyeceğiz. Elbette bunun burukluğu içerisindeyiz. Bu günleri inşallah en yakın zamanda geride bırakacağız. Gönül isterdi ki hep birlikte teravihler kılacağımız, bayram namazları eda edeceğimiz bir Ramazan ayı yaşamış olalım. İnanıyorum ki milletçe el ele verip bu sıkıntılı günlerinde üstesinden geleceğiz.” Şeklinde konuştu.
Ramazan Ayı’nın dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günler olduğunu söyleyen İba, “Bu ayda her zamankinden fazla olarak düşkün ve muhtaçlara yardım eli uzatılmalı çocuk ve yaşlıların gönlü alınmalıdır. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif, dini açıdan taşıdığı anlamın yanı sıra sosyal olarak da tam bir dayanışma dönemidir.” İfadelerini kullandı.
Ramazan Ayı’nı önemli kılan etkenlerden bir tanesinin de temel ibadetlerden olan orucun bu ay içerisinde tutulması olduğunu belirten Başkan İba, “Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah'ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Ramazan ayının bereketini inşallah şehrimizin tamamına yayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Ayı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor; paylaşmanın bereketiyle hanelerimize bolluk, gönüllerimize hoşgörü dolmasını temenni ediyorum. Bu mübarek ayın memleketimize, ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk ve refah getirmesini diliyorum.” dedi.///Haber Merkezi


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum