Reklam
Reklam

İNTERNET GAZETESİ DAHA MI ÇOK İLGİ GÖRÜYOR?

Baksanıza, yerel televizyon ve internet gazetelerinde yapılan haberler, İnternet haberciliğinin en üst sıraya oturduğu izlenimini veriyor

05 Ekim 2020 - 00:04
Baksanıza, yerel televizyon ve internet gazetelerinde yapılan haberler, İnternet haberciliğinin en üst sıraya oturduğu izlenimini veriyor.On binlerden hatta elli-altmış binlerden bahsediliyor. Beş yıl önce; “ben şu kadar tıklandım, sen şu kadar tıklandın”, senin ki yalan, benim ki doğru gibi atışma ve tartışma yaratan çekişmeler yaşanıyordu ama şu anda yüz-ikiyüz binlerden bahsediliyor.

O zaman artık internet gazeteciliğinin hem görsel, hem de yazılı basının önüne geçtiğini mi anlıyoruz acaba. Günde üç yüz beş yüz tane basılan gazetelerin esamisi okunmuyor demektir. Aslında, birçok yerel gazetenin internet sitesi de var aslında. Bu da yorumumuzu güçlendiriyor veya haklı çıkarıyor demektir.

Çok sevdiğim ve 29 yıl hizmet ettiğim eğitimcilik hizmetim kadar zevk aldığım gazetecilik ve televizyonculuk hayatımda, benim de bir internet gazetem var. Mademki bu kadar okur sayısına ulaşılıyor, o zaman insanın yazdığını ve topluma duyurmak istediğini habercilik anlamında anlatabileceği bu imkân ve olanak var iken arzusu olan ve bu işe gönül vermiş bir gazetecinin de bir internet gazetesi de olmalı.

Aslında buna gazete mi denir, site mi denir onu da bilmem ama site daha yakışır. Tevellüt eski olunca bilgisayarı bile yalnızca Babıâli arzuhalcisi gibi yazı yazmak için kullanırım aslında. Gazetecilik ve bilhassa da televizyonculuk benim en çok zevk aldığım ve mutlu olduğum bir uğraş. 26.yıla girdiğim bu uğraşta, hep doğruları ve olması gerekenleri yazmak ve programlamak mutluluk veriyor bana. Sataşık, sırnaşık ve saldırgan gazeteci örneklerini hep dışladım bilgilenme ve öğrenme dönemimde.

Otuz yıla yakın bir süre devlet memurluğu yapan ve daha sonra bu işe soyunan insanların elbette öğrenmesi ve örnek alması gereken kişi ve konular vardır ve olmalıdır da. Yaşları bana göre çok küçük olmasına rağmen gazetecilik yaşı fazla olan kardeşlerimin hep olumlu yönlerini örnek almışımdır. Konuşma ve yazma konusunda var olan meziyetlerimi en iyi ve olumlu biçimde kullanmanın en doğru bir hareket olduğunu kabul ederek davranışlar sergilemeye çalışmışımdır.

Şükür ki, şu anda herkes tarafından olumlu yönlerim ile anılan ve tanınan bir basın mensubu konumunu yakaladığıma inanıyorum. Gazeteciliğe 1992 yılında Vatandaş gazetesi spor muhabiri olarak başlamıştım. Televizyonculukta 1994 yılında başlayan biri olarak zannederim en tecrübelilerden biriyim zaten. Rahmetli Atilla Bilgin ağabeyim ve Orhan Doğan kardeşim benden 7 ay önce Trakya Tv de göreve başlamışlardı.

1993 yılında Edirnelilerin tanıştığı Trakya TV de 1994 yılında görev yapmaya başladım. Rahmetli Mehmet Karagöz, Atilla Bilgin hocam ve sevgili Orhan Doğan kardeşimin göreve başlaması ile az bir süre vardır aramızda. Trakya TV, Marmara TV ve Edirne TV de ki çalışma süreçlerimde, televizyonculuğun her kademesinde ve departmanında görev alışım, birçok deneyim ve tecrübeyi de kazanmama vesile oldu.

Elimiz ayağımız tuttuğu, dilimiz döndüğü sürece habercilikte değil ama Program yapımcı ve sunuculuğunda aktif olmaya gayret göstereceğim. Ondan da büyük biz haz ve zevk alıyor ve bunun için istiyorum. Bir iddia veya rakip olma anlamında değil bu arzum ve isteğim. Kariyer kazanma gibi bir derdim de yok. Allaha şükür ki, 74 yıllık hayatımızda bunların hepsini edinebildik. Kartvizitimiz oldukça yüklü sıfatlarla dolu aslında. Basın camiası içinde de, şu anda görev yaptığım Edirne Televizyonu ve Edirne Vatandaş Gazetesi ile kendime ait Edirne Güncel Gazetesi ve İnternet Sitesi bana gerekli olan kariyeri sağlıyor zaten.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 90 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum