Reklam
Reklam

Jandarma'dan "Sağlık için hepimiz için" mottosu ile denetimler

Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı içerisinde, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında belirtilen yerlerde “ Sağlık için hepimiz için” mottosu ile genel olarak denetimlerin yapıldığı bild

Editör: Haber Merkezi
29 Eylül 2020 - 14:05
Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı içerisinde, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında belirtilen yerlerde “ Sağlık için hepimiz için” mottosu ile genel olarak denetimlerin yapıldığı bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı içerisinde, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında belirtilen yerlerde “ Sağlık için hepimiz için” mottosu ile genel olarak denetimler yapılmıştır.

Eylül ayı içerisinde maske takmadığı tespit edilen ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince (48) şahıs hakkında toplamda (43.200) TL.

Sosyal Mesafe kuralına uymadığı tespit edilen (7) şahıs hakkında toplam (22.050) TL.

Karantina kuralına uymayan (12) şahıs hakkında toplam (37.800) TL. olmak üzere toplan (67) şahsa (103.050) TL. İdari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca karantina kurallarına uymayan (12) şahıs hakkında TCK 195. Maddesi uyarınca adli işlem yapılarak 112 Sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 61 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum