Reklam
Reklam

"Kadınların haklarını savunan derneklerin yanında olmaya devam edeceğiz"

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi Başkanı Vildan Yazıcı ve yönetimini ziyaret etti

Editör: Haber Merkezi
06 Ekim 2020 - 19:25
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi Başkanı Vildan Yazıcı ve yönetimini ziyaret etti. Kadın meselesinin siyaset üstü mesele olduğuna vurgu yapan AK Parti İl Başkanı Belgin İba, yapılan her çalışmada kadınların yanında olduklarını ve sorunların çözümünde gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.
“Daha büyük, cesur ve etkin adımlar attık, atmayı da sürdürüyoruz”
Kadına yönelik şiddet eylemlerinde hayatlarını kaybetmiş olan tüm kadınları yâd ederek, Allah’tan rahmet dileyen Başkan İba; “Kadınlar kendi meselelerine sahip çıktıkça, bizler de kadın derneklerinden aldığımız güçle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha büyük, daha cesur, daha etkin adımlar attık, atmayı da sürdürüyoruz. İnşallah, bu emekler boşa gitmeyecektir. Kadına şiddeti insanlığa ihanet olarak ifade eden Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde diyoruz ki, bu ihanetin içine giren herkes cezasını sonuna kadar çekmelidir” şeklinde açıklamada bulundu.
“Kadınların haklarını savunan derneklerin yanında olmaya devam edeceğiz”
Kadına yönelik şiddet ve baskının sadece ülkenin değil, tüm dünyanın sorunu olduğunu aktaran Başkan İba, AK Parti olarak kadınların hak, fırsat ve imkânlardan eşit şekilde yararlanarak ekonomik ve sosyal hayattaki etkinliklerinin artırılması konusunda çok önemli adımlar attıklarını ifade etti.
Bu çerçevede kadınların hakları ve fırsat eşitliği kapsamında emek harcayıp dert edinen bütün derneklerin yanında olduklarını ve gerekeni yapacaklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, bu vesileyle dernek çalışmaları hakkında detaylı bilgi alma fırsatı bulduklarını söyledi.
Ziyaretlerden memnuniyet duyduğunu belirten Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi Başkanı Vildan Yazıcı, Edirne’de bir il başkanının kadın olmasının kentteki kadınların sorunlarını rahatça aktarmasında avantaj sağladığını söyledi.
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencilere burs verdiklerini söyleyen Dernek Başkanı Yazıcı, kendilerine başvuruda bulunan başarılı öğrenciler için çalışmalar yapmaya devam ettiklerini aktardı.
Edirne’deki kadın derneklerini ziyaret edip fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Belgin İba, kadınlarla ilgili yapılacak her projenin arkasında olduklarını ifade etti.
“Yapılan çalışmaları destekliyoruz”
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı’yı da ziyaret eden Başkan İba, kadınlara yönelik projeler ve çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
Edirne’de yaşayan kadın, aile ve çocuklara yönelik sorunları çözmek adına kurs, danışmanlık ve rehberlik hizmeti veren kurum çalışanlarına başarılar dileyen Başkan İba, yapılan çalışmaları desteklediklerini söyledi. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum