Reklam
Reklam

Kakava Festivali 200 Bin Kişiyi Ağırladı

28 yıldır düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne bu yıl rekor sayıda katılım oldu

Editör: Haber Merkezi
17 Eylül 2018 - 18:46
28 yıldır düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne bu yıl rekor sayıda katılım oldu.

Bu yıl konserler, söyleşiler sergiler ile Kırklarelili vatandaşlar 4 günü dolu dolu geçirdi.

Bir birinden ünlü isimlerin yer aldığı festival vatandaşlardan tam not aldı.

Şehir içi ve şehir dışından yaklaşık 200 bin kişi festivali takip etti.

KESİMOĞLU FESTİVALİN HER AŞAMASI İLE TEK TEK İLGİLENDİ

12-15 Eylül tarihleri arasında 28’ncisi düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne yüz binlerce kişi katılım gösterdi.

Rekor bir katılımın gerçekleştiği Festivalde Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu misafirlerini tek tek ağırlamasının yanı sıra nerdeyse organizasyonun tamamına yakınında yer alması dikkat çekti.

Kırklareli Festival alanı dahil olmak üzere 4 farklı yerde ardı ardına gelen organizasyonlarda Başkan Kesimoğlu Sanatçılarla bir araya geldi ve Kırklareli’yi bir kez daha Türkiye gündemine taşımayı başardı.

KAKAVA’DA FİNALİ MFÖ YAPTI

Dört gün boyunca gerçekleşen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde Türkiye’nin gündemin de yer alan birçok sanatçı boy gösterirken Final gününde Mazhar- Fuat-Özkan (MFÖ)üçlüsü Festival alanında sahne aldı.

Mehmet Erdem, Kibariye, Funda Arar, Farukk Demir, Ali Altay, Ömür Gedik gibi sanatçıların sahne aldığı festivalin finali yine festivale yakışır bir biçimde son buldu.

Festival alanını hınç hınç dolduran vatandaşlar MFÖ grubunun neredeyse tüm şarkılarına eşlik ederken muhteşem bir görüntü oluşturdu. Festivalin finalini yapan MFÖ grubuna plaketlerini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu verdi.

Kesimoğlu “Böylesine efsane bir grubu Kırklareli’de ağırlayabilmenin mutluluğunu yaşadık. Kırklareli’ye geldiğiniz ve bizlere böylesine muhteşem bir konser sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca gördüğüm manzara karşısında bir kez daha iyi ki Kırklareli halkının Belediye Başkanıyım ve sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Önümüzdeki yıllarda da bir araya gelerek çok daha güzel işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

KESİMOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR…

Kesimoğlu festival sonunda yaptığı açıklamada ‘’ Dolu dolu bir 4 gün geçirdik güzel kentimizde. Biz Kırklareli Belediyesi ailesi olarak çok çalıştığımız açılışımızın ertesi günü ağır bir haberle sarsıldık, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürüm, mesai arkadaşım Hakan Peran’ın biricik evladı İlke’yi kaybettiğimizi öğrendik. Bağrımıza taş bastık, halkımızın hizmetinde olduk, onlara söz verdiğimiz eğlenceyi, kültür ve sanat aktivitelerini sunduk.

Bu güzel festivalimize emek veren, katkı koyan tüm personelimize, katılan yerli-yabancı tüm konuklarımıza, sevgili aileme ve en önemlisi de Kırklareli halkına teşekkür ediyorum... Siz olmasaydınız bu güzel festivalin bugün 28.’sini yapıyor olamazdık, iyi ki varsın Kırklareli’m!’’ dedi.

 

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 302 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum