Reklam
Reklam

Keşan Belediyesine HES Kodu ile girilecek

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında belediye binasına girişlerin HES kodu ile yapılacağı duyuruldu

Editör: Haber Merkezi
24 Ekim 2020 - 15:58
Keşan Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında belediye binasına girişlerin HES kodu ile yapılacağı duyuruldu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında hizmet binasında önlemleri arttıran Keşan Belediyesi’nde, 26 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren HES Kodu Sorgulama dönemi başlıyor.

Belediye Başkanlığı, 26 Ekim 2020 Pazartesi gününün itibaren Keşan Belediye binasına girişlerin HES Kodu ile olacağını açıkladı.

Keşan Belediyesi; hizmet binasının girişine yerleştirilen ateş ölçer sayesinde gerekli kontrolleri yaparken, HES kodu sayesinde vatandaşların risk durumlarını da kontrol edecek.

Konuyla ilgili olarak Keşan Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; şöyle denildi: “Vatandaşlarımız ve çalışanlarımız, 26 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren görevlilere HES Kod’unu okutarak iş ve işlemleri için hizmet binamıza giriş yapabilecek. Çalışanlarımızın, vatandaşlarımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Söz konusu tarihten itibaren hizmet binamıza HES Kod’u olmadan giriş yapılamayacaktır. Hem kendi hem de yakınlarımızın sağlığı için lütfen maske takalım, kurallara uyalım ve hijyene dikkat edelim.”

HES KODU NASIL ALINIR

HES Kodu “Hayat Eve Sığar” uygulaması ya da SMS ile alınabilir. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girerek, “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır, kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır. ///Haber Merkezi

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 92 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum