Reklam
Reklam

Keşan'da Parkomat Uygulaması Başladı

Keşan Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan ve 311 aracı kapsayan parkomat uygulaması 1 Aralık 2017 Cuma günü başladı

Editör: Haber Merkezi
02 Aralık 2017 - 07:35
Keşan Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan ve 311 aracı kapsayan parkomat uygulaması 1 Aralık 2017 Cuma günü başladı.

Uygulamada 25 kişinin görevlendirildiği ve bu kişilerin parkomat görevlisi olduğuna dair kıyafet ve yaka kartından tanınabildiği belirtildi.

Uygulamanın başlamasıyla cadde ve sokaklarda gereksiz araç trafiğinin azaldığı gözlendi.

Parkomat uygulaması tarifesi şöyle:

0-1 saat                3 TL

1-2 saat                5 TL

2-4 saat                7 TL

4-6 saat                8 TL

6-8 saat                10 TL

Gün boyu            20 TL

8 saat sonrası her saat 2,5 TL artırılarak uygulanıyor.

Parkomat ihalesini aylık 23 bin 660 bedelle, 2 yıllığına Muğla’dan ANS Ltd. Şti.’nin kazanmıştı.

PARKOMAT UYGULAMASI YAPILAN CADDE VE SOKAKLAR…

Parkomat sisteminin uygulanacağı Keşan’daki cadde ve sokaklar şöyle: Coşkun Tezelli Sokak girişinden Tekel Meydanı’na kadar İsmail Saraç Caddesi (28 araç), Tekel Meydanı’ndan Sebat Sokak ile Demirciler Caddesi arası (5 araç); Tekel Meydanı’ndan Paşayiğit Caddesi kesişimine kadar Demirciler Caddesi (35 araç); Demirciler Caddesi’nden Hayribey Sokak’a kadar Dr. Tayyip Akalın Caddesi (40 araç); İsmet İnönü Caddesi’nden Paşayiğit Caddesi’ne kadar Fevzi Çakmak Caddesi (40 araç); Hastane Caddesi’nden Rasim Ergene Caddesi’ne kadar Paşayiğit Caddesi (55 araç); Demirciler Caddesi’nden Fevzi Çakmak Caddesi’ne kadar Kazım Karabekir Caddesi (30 araç); Paşayiğit Caddesi’nden Dr. Tayyip Akalın Caddesi’ne kadar Güven Sokak (8 araç); Cumhuriyet Caddesi’nden Şube Sokak’a kadar Şehitlik Caddesi (30 araç); Şehitlik Caddesi’nden Paşayiğit Caddesi kesişimine kadar Hastane Caddesi (20 araç); Kurtuluş Caddesi’nden Şehit Komando Er Levent Çembelli Sokak’a kadar Hayribey Sokak (20 araç).

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum