Reklam
Reklam

Keşan'da Parkometre Uygulaması Başlıyor

Parkometre Uygulaması Kabul Edildi

Editör: Haber Merkezi
13 Aralık 2016 - 19:36
Parkometre Uygulaması Kabul Edildi. Tarife Belli Oldu…

Keşan Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan 2.oturumu 13 Aralık 2016 Salı günü, Keşan Belediye Meclis 1.Başkan Vekili Ercan Ersoylu  başkanlığında toplandı.

Saat 17.00’de başlayan, Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantıda ilk olarak ; Keşan’da bazı cadde ve sokaklarında yol kenarlarında motorlu kara taşıtlarının park etmeleri için işletilmesi ve ayrıca motorlu kara taşıtlarının park etmeleri sırasında alınacak olan işgaliye harcının tespiti görüşüldü.

Bu konuda Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barış Keleş, Meclise bilgi vererek Coşkun Tezelli Sokak Girişinden, Tekel Meydanına kadar İsmail Saraç Caddesi

Tekel Meydanı’ndan Şehitlik Caddesine kadar Önder Caddesi

Tekel Meydanı’ndan Paşayiğit Caddesi kesişimine kadar Demirciler Caddesi

Demirciler Caddesi’nden Hayri Bey Sokağa kadar Dr.Tayyip Akalın Caddesi

İsmet İnönü Caddesi’nden Paşayiğit Caddesi’ne kadar Fevzi Çakmak Caddesi

Hastane Caddesi’nden Rasim Ergene Caddesi’ne kadar Paşayiğit Caddesi

Demirciler Caddesi’nden Fevzi Çakmak Caddesi’ne kadar Kazım Karabekir Caddesi

Paşayiğit Caddesi’nden Dr.Tayyip Akalın Caddesi’ne kadar Güven Sokak

Cumhuriyet Caddesi’nden Şube Sokak’a kadar Şehitlik Caddesi

Şehitlik Caddesi’nden Paşayiğit Caddesi kesişimine kadar Hastane Caddesi

Kurtuluş Caddesi’nden Şehit Komando Er Levent Çembeli Sokağa kadar Hayri Bey Sokak’ta toplam 307 araçlık park yerleri oluşturulacağını belirtti.

Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Ender Mağden’de komisyonda belirflenen parkometre ücretlerini şöyle açıkladı.

 

 

ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
 
CADDE VE SOKAK ÜZERİ ÜCRETLİ OTOPARK TARİFESİ
0 - 1 Saate kadar5,00 TL
1 - 2 Saate kadar6,00 TL
2 - 4 Saate kadar7,00 TL
4 - 6 Saate kadar9,00 TL
6 - 8 Saate kadar11,00 TL
24 Saate kadar20,00 TL

 

Mağden’in bilgi vermesinin ardından yapılan oylama ile parkometre ücretleri oybirliği ile kabul edildi.

Meclisin 2.gündem maddesinde de Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyas Bey Caddesi No:23/E’de kurulacak giysi yerleri için Pazar Yeri tahsis ve işgaliye bedellerinin tespiti görüşüldü.

Bu konuda meclise bilgi veren Ersoylu, Denizbank’ın kiraladığı yeni belediye binasındaki alandan başlayıp Yörüker Camii’ne kadar ve diğer sokaklarda boşalan alanlarda kurulacak giysi tezgahlarının 6 metre olarak düşünüldüğünü belirtti.

Daha sonra söz alan Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Ender Mağden, bunun için de işgaliye harcının komisyon tarafından 1.500 TL olarak belirlendiğini belirtti.

Yapılan oylama sonucu bu ücret tarifesi de oybirliği ile kabul edildi.

Ersoylu, meclisin 2016 yılının son toplantısını gerçekleştirdiğini belirterek “Tüm meclis üyelerimize verdikleri destek ve görüşleri nedeniyle teşekkür ediyor ve yeni yılınızı kutluyorum” dedi.

Keşan Belediye Meclisi 2017 yılının ilk meclis toplantısını 5 Ocak 2017 Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleştirecek.

Meclisin kapanmasından sonra gündem dışı söz alan Keşan Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Grup Başkanı Cengizhan Aktan, kendisine az önce Migros’ta bulunan işyerlerinden bir mesaj geldiğini ve bu mesajı meclise aktarmalarını istediklerini belirterek , “Gelen mesajda Karayaolları’nın İpsala girişini de kapatma kararı aldığı ve buradaki işyeri sahiplerinin de biz bu işyerlerimizi kapatalım 100 kişi işsiz mi kalsın diyorlar. Ben bu durumu Karayoları ve kavşaktan sorumlu AK Partili Meclis üyesi arkadaşlarıma iletmek istiyorum” dedi.

Aktan’dan sonra konuyla ilgili konuşan Ersoylu da “ Keşan Belediyesi olarak bu bizim yol kapatma ile ilgili hiçbir yaptırımımız yok. Böyle bir kararımız da yok. Sadece belediye meclisinin daha önceki oturumunda aldığımız bir planı onaylamama kararımız var. Bu karar Karayolları’nın kendi insiyatifinde olan bir karardır. Ben bu görüşümü kendi adıma belirtmek istiyorum. Bizim planı onaylamamız karşılığında bir misilleme olarak böyle bir karar alındığını düşünüyorum. Bunu tasvip etmiyorum. “ dedi.

Bu açıklamaların ardından AK Parti Grubu, bu açıklamalara herhangi bir cevap vermedi ve toplantı sona erdi.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 387 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum