Reklam
Reklam

Kesimoğlu: '24 saat görev başındayız'

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarım

Editör: Haber Merkezi
09 Nisan 2020 - 16:19
Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Kırklareli Belediyesi ekipleri yaptıkları çalışmalar ile göz dolduruyor.

Sürecin başından bu yana Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun talimatları ile hareket eden belediye ekipleri kentin bir çok noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


24 SAAT GÖREV BAŞINDAYIZ...


Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, salgınla mücadele kapsamında 24 saat görev başında olduklarını söyledi.


Kesimoğlu '' Öncelikle salgın dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin ve dünyanın diğer bölgelerinde olduğu gibi koronavirüs salgını ile mücadelemiz aralıksız sürüyor.  Bu salgına karşı mücadele eden başta sağlık çalışanlarımız, kolluk kuvvetlerimiz, belediye çalışanlarımız, basın mensubu arkadaşlarımız ve görevi başında alın teri döken tüm emekçilerimize teşekkür ediyorum'' diyerek sözlerine başladı.


Kırklarelili vatandaşların sağlığını korumak adına atılabilecek tüm adımları atmaya çalıştıklarını ifade eden Kesimoğlu '' Salgına karşı Kırklarelili vatandaşlarımızın sağlığını korumak için gerekli tüm adımları atıyoruz. Bu kapsamda salgının konuşulmaya başlandığı ilk günlerde biz de tedbirlerimizi aldık. Ekiplerimiz ve ekipmanlarımızı hazırladık. Plan ve programımızı yaptık''


KIRKLARELİ'NİN HER SOKAĞI VE CADDESİNİ DEZENFEKTE EDİYORUZ....


Kırklareli'nin her sokağı ve caddesinin dezenfekte edildiğini söyleyen Kesimoğlu '' Planlı ve programlı bir şekilde dezenfektan çalışmalarına ülkemizde koronavirüs vakasının daha görülmediği günlerde başladık.


Kırklareli'nin her sokağını, her caddesini düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Bunun yanı sıra, vatandaşlarımızın hizmet aldığı kamu binaları, eğitim kurumları, sağlık ocakları, odalar, muhtarlıklar, eczaneler, parklar  ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı tüm sosyal alanları, toplu taşıma araçlarını ve ticari taksileri dezenfekte ettik,etmeye devam ediyoruz. ''


ZABITAMIZ DENETİMLERİNİ ARTTIRDI...


Zabıta Ekipleri'nin denetimlerini arttırdığını söyleyen Kesimoğlu '' Çarşamba ve Cumartesi pazarlarında sadece gıda ürünlerinin satışları gerçekleştirilmeye başlandı.


Zabıta ekiplerimiz, tezgahlar arasındaki sosyal mesafenin 3 metre olması konusunda esnaflarımızı bilgilendiriyor.  Aynı zamanda pazara gelen her vatandaşın ateşini ölçüp, maskesini takmasını istiyor. Bunun yanı sıra ekmek fırınlarında da özellikle eldiven, maske kullanımı kontrol ediliyor. Yine buralarda,  marketlerde, manavlarda vb. yerlerde gıda ürünlerinin poşetlenmiş olarak hijyenik koşullara uygun satışlarını sağlıyor.


CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADIK...


Sokakta yaşayan can dostlarında unutulmadığını belirten Kesimoğlu '' Bu süreçte can dostlarımızı da unutmadık. Cadde ve sokakların boşalması nedeni ile sokak hayvanlarının aç kalmamaları için, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz her gün kentimizin farklı noktalarında besleme yapıyorlar. Evinde 2 kedisi ve 2 köpeği olan biri olarak hayvan severlerimizin hassasiyetini çok iyi biliyorum. Belediye olarak onları da yalnız bırakmıyor,  tüm imkanlarımızı onlar içinde kullanıyoruz.


LÜTFEN ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN...


Vatandaşlara da çağrıda bulunan Kesimoğlu, zorunlu haller dışında evden çıkmamalarını istedi.


Kesimoğlu''  Biz belediye olarak üstümüze düşen ne varsa büyük bir hassasiyet ve titizlik içerisinde yapıyoruz. Vatandaşlarımıza da buradan seslenmek istiyorum. Zorunlu haller dışında dışarıya çıkmasınlar. Yetkili kurumlar tarafından yapılan tüm uyarıları dikkate alıp uygulamaya gayret etsinler. Bu zor süreci hep birlikte atlatacağız'' dedi.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 102 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum