Reklam
Reklam

Kırklareli'de 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu yıl COVİD-19 salgını nedeni ile buruk bir biçimde kutlandı

Editör: Haber Merkezi
31 Ağustos 2020 - 14:03

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu yıl COVİD-19 salgını nedeni ile buruk bir biçimde kutlandı.


30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programı, Vali Sayın Osman Bilgin, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Yarbay Metin Turpçu ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, tarafından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.


Daha sonra protokol üyeleri Şehitlik ve Kırkşehitler anıtını ziyaret ile son buldu.


30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINA ÖZEL KONSER...


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kırklareli Belediyesi' de bir dizi etkinlik düzenledi.


Kırklareli Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla oluşturduğu bando ile cadde ve sokaklarda coşkulu anlar yaşattı.


Kırklareli Belediyesi, "Mutlu kentin, mutlu insanları" sloganıyla müzik ekibi oluştururken, ayrıca belediye hoparlöründen marşlar ve Atatürk'ün sevdiği şarkılar çalındı.


Belediye binası önünden hareket eden ekip, cadde ve sokakları gezerek konser verdi.


Bazı vatandaşlar, evlerinin balkonlarından çalan şarkılara eşlik etti.


DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR ZAFER...


Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, açıklamasında yok edilmek istenen bir ulusun varını yoğunu ortaya koyarak, kanını dökerek, vatan için canı pahasına verdiği mücadelenin 98. yılının kutlandığını söyledi.


Kesimoğlu ''Bundan tam 98 yıl önceydi. Yok edilmek istenen bir ulus vardı. Varını yoğunu ortaya koydu o ulus. Kanını döktü, canını verdi. Ama vatanını vermedi! Dünyada eşi emsali görülmemiş bir zaferin sahibi oldu. Zafer yolundaki bu mücadelede Atamızın ilke ve devrimleri rehber oldu bize. Yolumuzu, beynimizi, ruhumuzu aydınlattı düşünceleri.


30 ağustos! İşte bu zaferin adıdır. 30 ağustos!


Türk'ün ateşle imtihanından başarı ile çıktığı bir gündür. Bugün vatan dediğimiz coğrafyada yaşıyorsak, bunu 30 Ağustos zaferine borçluyuz. Bu bilinç içerisinde bu vatanı,  gelecek kuşaklara tertemiz bırakacağız''


Önümüzde ki yıl daha coşkulu bir şekilde Zafer Bayramı'nı kutlayacaklarını hatırlatan Kesimoğlu'' Covid-19 denen illet bu yıl engel oldu coşkumuza. Ama biz, nasıl birlik ve beraberlik içerisinde ulusça emperyalizmi yendiysek aynı azim ve kararlılıkla bu hastalığı da yeneceğiz. Önümüzdeki yıl çok ama çok coşkulu bir biçimde kutlayacağız tüm bayramlarımızı.CUMHURİYET VE DEMOKRASİMİZİN AŞILMAZ VE YILMAZ SAVUNUCULARI OLACAĞIZ...


Eşsiz hatıran karşısında saygı ve minnetle eğilip sana söz veriyoruz yüce önder Atatürk! Sınırları kanla çizilmiş vatanımızı ihanet içinde olanların eline asla bırakmayacağız. İlke ve devrimlerin, dünyanın en karanlık günlerinde bile bize ışık olacak, rehberlik edecek. Koşullar ne olursa olsun cumhuriyet ve demokrasimizin aşılmaz ve yılmaz savunucuları olacağız.


Güzel Atam! Biliyoruz ki bize uzaklardan bakıyorsun, izliyorsun. Rahat ol! Yüreğimizin gönderine çekilen bayrak asla inmeyecek. Biz dünyanın en büyük komutanının, yani senin askerleriniz. İlke ve devrimlerinin heyecanı, ışığı asla sönmeyecek. Yüreklerimiz 26 ağustos 1922 sabahı duyduğun heyecan ve inançla dolu. Eşsiz sevgin ve özleminle çarpıyor.


BİZ HEP KUTLAYACAĞIZ BAYRAMLARIMIZI...


Hala kulaklarımızda çınlıyor; ''ya istiklal ! ya ölüm! ''deyişin. Bizi görmezden gelmeye çalışanlar, yolumuzdan döndüreceklerini zannedenler, 30 ağustos denince tüyleri diken diken olmayanlar, yürekleri coşkuyla çarpmayanlar! Biz hep kutlayacağız bayramlarımızı. Hep anacağız Atamızı. Meydanlarda, parklarda elinde bayrağı Atatürk'ün yolundan giden canlarla! Ata'sının ismini, eserlerini, devrimlerini küçücük kalbine kazımış çocuklarımızla. Kırklareli küçüktür ama büyük yürekli insanların memleketidir. Kuva-yi milliye ruhunun kaynağıdır, kalesidir Kırklareli.
Büyük Türk Ulusu'nun 30 ağustos Zafer Bayramı'nı gönülden kutluyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; bu vatan uğruna yaşamlarını feda eden mücadele arkadaşlarını, şükranla, minnetle anıyor; yüksek hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum'' dedi. ///Haber Merkezi


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 53 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum