Reklam
Reklam

Korona korkusundan, yazlıklar 'kışlık' oldu!

Korona virüsü salgını nedeniyle bütün sahillerde olduğu gibi saros körfezi sahillerinde de yazlıkçıların birçoğu büyükşehirlerdeki daimî ikametlerine gitmeyerek bu kışı yazlıklarında geçirmeye hazırla

Editör: Haber Merkezi
30 Ekim 2020 - 08:51
Korona virüsü salgını nedeniyle bütün sahillerde olduğu gibi saros körfezi sahillerinde de yazlıkçıların birçoğu büyükşehirlerdeki daimî ikametlerine gitmeyerek bu kışı yazlıklarında geçirmeye hazırlanıyorlar.

Salgın korkusuyla Enez’de de pek çok yazlıkçının büyükşehirlerdeki kışlık evlerine gitmediği, bazılarının soba kurduğu bazılarının ise kışı klima ve elektrikli sobalarla geçirmeyi planladığı gözleniyor.

Talebin çok fazla olması nedeniyle son günlerde Enez’de odun sıkıntısı yaşandığı, bazı tüccarların Kırklareli’den odun getirerek sahilde kalmayı planlayan yazlıkçılara odun satışı yaptıkları öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak kendileriyle görüştüğümüz bazı yazlıkçılar; “Bizler çoğunlukla emekli insanlarız. Orada ya da burada yaşamamızın çok fazla önemi yok. Malûm bütün dünyada yaşanan bir salgın var. Ve bu salgının son durumu da ortada. Haberlere ve aldığımız duyumlara göre son günlerde vakalarda büyük oranda artış var. Bu kış ne olacağı da meçhul.Dolayısıyla bu gibi sakin yerler bizler için çok daha avantajlı. Bu nedenle her türlü zorluğa rağmen bu kışı yazlıklarımızda geçirerek tehlikeden uzak yaşamayı hedefliyoruz ve çok mağduriyet yaşamadıkça da buradan ayrılmayı, kışlıklarımıza dönmeyi düşünmüyoruz. Sobalarımızı kurduk. Zaten birçoğumuz daha önceki yıllarda birinci ikametlerimizi buraya aldırmıştık. Çoğu kez Aralık ayına kadar da burada kalıyorduk” dediler.

Öte yandan; yazlıklarda kömür ve odun konacak yer bulunmaması nedeniyle balkonların, balkon altlarının hatta bahçelerin bile depo olarak kullanıldığı görülüyor.///Senih Yurdatapan

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 161 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum