Reklam
Reklam

Köye misafir yasağı!

Keşan Türkmen Köyü Muhtarı Hakkı Yılber Covid-19 salgınındaki artış nedeniyle bir ilke imza atarak köye misafir girişlerini yasaklamış! Facebook sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Köy Muhtarı

09 Kasım 2020 - 00:06

Keşan Türkmen Köyü Muhtarı Hakkı Yılber Covid-19 salgınındaki artış nedeniyle bir ilke imza atarak köye misafir girişlerini yasaklamış!

Facebook sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Köy Muhtarı sadece misafir yasağı getirmediği gibi, köyde oturan vatandaşları da dışarı çıkmamaları, il ve ilçe ziyaretleri yapmamaları konusunda da uyarmış.

Türkmen Muhtarı paylaşımında aynen şu ifadelere yer vermiş;

“Kıymetli Hemşerilerimiz;

Köyümüz artan salgın ve yaşlı nüfus nedeniyle yüksek risk grubundadır. Bu nedenle Köyümüz sınırları dışında yaşayan hemşehrilerimizin zaruri olmadıkça Köyümüze gelmemesi, eş, dost, akraba ve misafirlik ziyareti yapmamaları, ikamet ettikleri kendi il ve ilçelerinde evlerinde kalmaları kendi sağlıkları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu zor dönemde sizleri de düşünerek Köyümüze misafir kabul etmiyoruz. Köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızın da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ev ziyaretleri yapmamaları ayrıca diğer il ve ilçelere de gitmemeleri toplum sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Lütfen tedbirli olalım. Kendimizi ve yakınlarımızı koruyalım.”

Paylaşım aynen böyle.

Doğrusu canı gönülden kutluyor ve destekliyorum bu Muhtarımızı.

Bu kararı uygulamada ne kadar başarılı olur elbette bilemem ama en azından caydırıcılık olur hiç değilse.

Çünkü birçok insan hiç ama hiç dikkat etmiyor maalesef.

Salgın bu denli tehlikeli boyutlara ulaşmasına rağmen umursamayanlar var nedense.

Neye güveniyorlar bilmiyorum ama hatırlatmam gerekirse şu an hastaneler hep kendileri gibi tedbirsiz davrananlarla dolu.

Ağır hasta ve ölümler her geçen gün artıyor.

Çok defa yazdığım gibi aynı cümlelerle bitireyim bugünkü yazımı da.

Allah rızası için tedbirli olalım.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım.

Kendimiz için, sevdiklerimiz için yapalım lütfen.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 57 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum