Reklam
Reklam

Kuşbakışı Edirne' sergisi sanatseverlerle buluşacak

Edirne Belediyesi Kent Müzesi’nde 18

Editör: Haber Merkezi
17 Haziran 2019 - 13:59
Edirne Belediyesi Kent Müzesi’nde 18. ve 19. yüzyıllara ait arşivlerden elde edilen Edirne plan ve haritalarından oluşan ‘Kuşbakışı Edirne’ sergisi sanatseverlerle buluşacak.

                Edirne Belediyesi Kent Müzesi; sanatseverleri bu kez de 18 ve 19. yüzyıla götürecek.  Arkeolog Sanat Tarihçisi Altay Bayatlı tarafından devlet arşivlerinden bulunan  18. ve 19. yüzyıllara ait Edirne plan ve haritaları 21 Haziran 2019 Cuma Günü Saat: 15.00’te Edirne Kent Müzesi’nde sergilenecek. Sergi 21-30 Haziran 2019 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacaktır.

                ‘Kuşbakışı Edirne’ isimli serginin ziyaretçileri 18 ve 19. Yüzyıla götüreceğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Kent belleği araştırması açısından Edirne Harita ve Planları önemli bir yere sahiptir. Osmanlı Devletinin son dönemlerinde 4 işgal atlatan Serhat kenti Edirne, özellikle askeri ve fiziksel anlamda birçok harita çeşitliliğine sahiptir. 18 ve 19. Yüzyıla ait harita ve planları arşivlerden bularak Kuşbakışı Edirne isimli serginin oluşmasını, harita ve planların müzemiz koleksiyonunda yer almasını sağlayan Arkeolog Sanat Tarihçisi Altay Bayatlı’yı yürekten kutluyor başarılar diliyorum. Sergimize de tüm Edirne Halkı’nı davet ediyorum”dedi.

2 Ek

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 2227 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum