Reklam
Reklam

"Kuvayı Milliye Destanı" Edirne'de sergilenecek!

Edirne’nin Kurtuluşu’nun 97

Editör: Haber Merkezi
21 Kasım 2019 - 16:12
Edirne’nin Kurtuluşu’nun 97. yıldönümünde Samsun Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği, Nazım Hikmet’in yazdığı “Kuvayı Milliye Destanı” oyunu Edirne’de sahnelenecek.

Edirne’nin Kurtuluşu’nun 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Nazım Hikmet’in yazdığı “Kuvayı Milliye Destanı” oyunu Edirneliler ile buluşacak. Oyun, 22 Kasım Cuma Günü Saat:20.00’de Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahne alacak. Oyunun yönetmenliği ve oyunculuğunu ise Yaşar Gündem yapacak.

Nâzım Hikmet’in 1939’da yazmaya başladığı ve 1941’de bitirdiği Kuvayi Milliye şiirinin(destanı) anlatılacağı oyuna tüm Edirnelileri davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kuvâyı Milliye Destanı, Nâzım Hikmet‘in Kurtuluş Savaşı’ında verilen mücadeleyi konu alan, sekiz bölümlük aynı isimli şiirinden uyarlanan bir oyundur. Yaşar Gündem; tek kişilik performansı ile bizi o günlere götürecek. Kurtuluşumuzun 97. yıldönümünde Edirneliler böyle bir oyunla buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 63 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum