Reklam
Reklam

MHP den Belediye Başkanına 'Ülkücü Camiayı Karşına Alma' Uyarısı!

25 Kasım’da Edirne'de açılması planlanan Alpaslan Türkeş Bulvarının açılışının İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından yapılacak olmasına MHP den tepki geldi

Editör: Haber Merkezi
22 Kasım 2020 - 06:37

25 Kasım’da Edirne'de açılması planlanan Alpaslan Türkeş Bulvarının açılışının İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından yapılacak olmasına MHP den tepki geldi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne Belediye Başkanına seslenerek; bu kararı gözden geçirmesini istedi ve ülkücü camiayı karşına almaması konusunda çağrıda bulundu.

Tercan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Edirne Belediye Meclis üyelerinin kararı ile Başbuğ Alparslan Türkeş’in isminin Fatih Mahallesi’nde bir caddeye verilmesi ve bu bulvarın açılışının İyi Parti’nin Genel Başkanı tarafından yapılması çok üzücü ve düşündürücüdür.

Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan bu vahim olayı geri çekmez ise şayet; aynı gün ve saatte MHP teşkilatlarımız ile birlikte Belediye’nin kapısının önünde basın açıklaması yapacağımızı buradan ifade ediyorum.

Unutulmasın ki, bu karar MHP ve Ak Parti’nin belediye meclis üyelerinin oyları ile meclisten geçmiştir.

Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan vebal altındadır. Lütfen bu konunun malzeme yapılmasına müsaade etmeyin.

Sayın Başkanım; MHP ve Ak Parti belediye meclis üyelerine, MHP İl Teşkilatına sordunuz mu, düşüncelerini aldınız mı?

Sayın Başkanım, MHP ve Ülkücü camiayı karşınıza almayın lütfen. Bu kararınızı tekrar gözden geçirin.

Sayın Başkanım; Açılış şu şekilde olmalı. Olumlu oy veren Belediye meclis üyeleri, o meclis üyelerinin siyasi partileri, başkanları ve sizin başkanlığınızda açılışı gerçekleşmeli ve açılışı olmalıdır." ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 94 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum