Reklam
Reklam

MHP İl Başkanı Tercan: "Sözleşmeli Personelin Uykuları Kaçıyor"

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yazılı bir açıklama yaparak "Belediyeler siyasi kurumlar

Editör: Haber Merkezi
14 Kasım 2020 - 15:50

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yazılı bir açıklama yaparak

"Belediyeler siyasi kurumlar. Belediye başkanları değiştiği zaman -parti değiştiği zaman- sözleşmeli personellerin sözleşmesini birçok belediye başkanı yenilemiyor ve binlerce insan mağdur oluyor.  

Şu anda da yeniden yılbaşına yaklaşıyoruz, sözleşmeli personellerin uykuları kaçıyor. Bunun acil olarak, bu kanun kapsamında ilave bir maddeyle bütün kurumlarda çalışan sözleşmeli personellere kadro hakkı verilmesi en büyük arzumuzdur" dedi.

Tercan'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Kamuda çalışan sözleşmeli personeller her yıl yılbaşında kurumlarıyla yeniden sözleşme imzalamak zorunda bırakılıyorlar, yasa gereği.  

Tabii, sağlıkta çalışanlar, millî eğitimde çalışanlar, diğer kamu kurumlarında çalışanlar genel manada bir sorun yaşamıyorlar, rutin olarak sözleşme yenilenip göreve devam ediyorlar.  

Yalnız, belediyeler siyasi kurumlar. Belediye başkanları değiştiği zaman -parti değiştiği zaman- sözleşmeli personellerin sözleşmesini birçok belediye başkanı yenilemiyor ve binlerce insan mağdur oluyor.  

Şu anda da yeniden yılbaşına yaklaşıyoruz, sözleşmeli personellerin uykuları kaçıyor. Bunun acil olarak, bu kanun kapsamında ilave bir maddeyle bütün kurumlarda çalışan sözleşmeli personellere kadro hakkı verilmesi en büyük arzumuzdur. 

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Hiçbir Hakkı Yok yine, ayrıca, KHK'yla, kanun hükmünde kararnameyle taşerondan kadroya geçen işçilerin de hiçbir hakları yok.  

Belediye başkanı keyfi olarak işinden çıkarabiliyor, mahkemeye veriliyor. Yüzlerce dava açılmış, yüzlerce işçi de davayı kazanmış, işe iade kararı almış ama belediye başkanı hiçbir tanesini göreve iade etmiyor, tazminatlarını verip gönderiyor. Bu yetki bir insanın ağzından çıkacak iki kelimeye bağlı olmamalıdır. Kanun var, adalet var, hukuk var. Herkesin adaletli olmasını talep ediyoruz.  ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 46 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum