Reklam
Reklam

"MHP Olarak Kırsalın Doğal Pazarının Açılmasından Yanayız"

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı Kırsalın Doğal Pazarının açılması konusunda hassasiyet göstermeye ve gereğini yapmaya davet etti

17 Eylül 2020 - 19:16
MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı Kırsalın Doğal Pazarının açılması konusunda hassasiyet göstermeye ve gereğini yapmaya davet etti.

Tercan yaptığı yazılı açıklama da şu ifadelere yer verdi: "Coronavirüsü salgınından dolayı, Kırsalın Doğal Pazarı kapanmıştı. Şu an her yerde pazar yerleri açık olmasına rağmen, neden Edirne'de ki bu Pazar açılmıyor?

Herkes aş, iş peşinde koşup, iş, aş bulamazken neden üreticilerin tarlasında ürettiği doğal gıdaları organik olarak, Edirne halkının hizmetine sunmalarından rahatsızlık duyuluyor?

Yeri geldiğinde emekten bahsederken kimseye söz hakkı tanımayanlar ve konuşturmayanlar neden emeğe saygı göstermiyorlar.

Herkes emeğe saygı göstermeli ve bu Pazar tez elden açılmalıdır. Bu konuda herkesi ve yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz.

MHP olarak, biz bu işin takipçisi olacağız ve her ne olursa olsun üzerimize her ne düşüyorsa fazlasıyla yapmaya çalışacağız ve mücadele edeceğiz. Bu emekçi üretken insanlarımızı üzmeyelim, gereği her neyse yerine getirelim.

Bu eli nasırlı insanların el emeğini, göz nurunu, çilesini, zahmetini, alın terini görelim ve elimizi vicdanımıza koyarak haklarını teslim edelim. Pazar yerlerini açarak, onları mutlu kılalım, sevindirelim. Çok mu zor Allah aşkına?

Aldığımız duyuma göre Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan yeni yönetmenlik hazırladığını, yönetmenlik hazırladıktan sonra pazar yerinin açılacağını ifade etmiş. Bizde diyoruz ki, pazar yerini açın, yönetmenlik hazırlandıktan sonra gereği neyse yapın.

Pazarda satış yapan kadınların ekonomik olarak zorda olduğunu her hallerinde belli oluyor. Kadınlarımıza bu zor süreçte yardımcı olmalıyız. Bu eli nasırlı insanlarımızın şu an da ciddi manada ekonomi sıkıntısı çektiklerini cümle alem biliyor.

Yazık değil mi bu emekçi eli nasırlı insanlara kolaylık göstermiyoruz? Ekonomik sıkıntılarını düzeltebilmeleri için her konuda yardımcı olamıyoruz ve gereğini yapmıyoruz?

Cumartesi Pazarında kurulan ve Corona Salgını nedeniyle kapatılan Kırsalın Doğal Pazarı derhal açılmalıdır.

Eli nasırlı kadınlarımızı, insanımızı ve alışveriş yapan vatandaşımızı sevindirilmelidir!

4 yıldır faaliyet gösteren Kırsalın Doğal Pazarı açılmalı. Çilekeş insanlarımız ürünlerini satmalı ve ekonomik sıkıntıdan kurtarılmalıdır. Çünkü; ciddi manada ekonomik sıkıntı çektiklerini Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan'da biliyor.

Kim ne derse desin, kim ne konuşursa konuşsun, kim ne düşünürse düşünsün, kim ne söylerse söylesin bu zor dönemde MHP olarak, kadınlarımızın ve emekçinin yanındayız. Alın terine, göz nuruna, emeğe büyük saygımız var!

MHP olarak; Edirne'de Pazar günleri kurulan, köylü kadınların ürettikleri doğal ürünleri satışa sunduğu Kırsalın Doğal Köy Pazarı'nın açılmasından yanayız.

Sayın Belediye Başkanımızı duyarlı olmaya ve bu mağduriyetin giderilmesine katkı vermeye davet ediyoruz. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 17 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum