Reklam
Reklam

MHP, Sağlık çalışanlarının ek ödenekten yararlanmasını istiyor

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan yazılı bir açıklama yaparak; "Sağlık Çalışanlarının Ek Ödenekten Faydalanmasını İstiyoruz" dedi

Editör: Haber Merkezi
12 Kasım 2020 - 12:53

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan yazılı bir açıklama yaparak; "Sağlık Çalışanlarının Ek Ödenekten Faydalanmasını İstiyoruz" dedi.

Tercan açıklamasında şunları kaydetti:

Biz MHP olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam ediyoruz. Coronavirüsle mücadelede tüm sağlık personelinin aynı anda ve adil olarak ek ödenekten faydalanmasını istiyoruz. Özlük haklarının teslimi ve virüs yüzünden can veren personelin şehit sayılması için gereken çalışmaların yapılmasını istiyorum. 

 Geçen yıl aralık ayında Wuhan kentinde coronavirüsle ilgili dedikodular ilk çıktığı sürede biz Türkiye'de çok ciddi önlemler aldık. Birincisi, uzman hekimlerden oluşan Bilim Kurulu oluşturuldu. Hastanelerimiz gözden geçirildi, eksikleri giderildi.  

Global ve küresel bir dünyada yaşıyoruz dolayısıyla virüsün çok çabuk yayılacağını biliyor idik öyle de oldu. Geçmişten tecrübe çıkarmak çok çok önemlidir.  

Biz ülke olarak ve millet olarak salgın hastalıklar konusunda tecrübemiz çoktur. Köklü bir devletiz, köklü bir sağlık camiasına sahibiz.  

Hastalığın Türkiye'de görülmesiyle çok ciddi bir mücadele vermeye başlandı.Biz Avrupalılar gibi ya da ABD gibi hastalarımızı parklarda bahçelerde bırakmadık; zengin-fakir ayrımı yapmadık, yaşlı-genç ayrımı yapılmadı, milletimizin her ferdine eşit bir şekilde yardım edildi ve tedavi edildi.  

Hekimlerimiz ve tüm sağlık camiası hastalarımızın tedavilerinde gece gündüz demeden ellerinden gelen her şeyi yaptılar. 

 Sağlık camiamızın verdiği büyük bir mücadele var. Bu mücadelede 40 bine yakın sağlık çalışanının coronavirüs testi pozitif çıktı ve hastalandı. Ne yazık ki 119 personelimizi bu mücadelede kaybettik. Bu yolda can veren tüm sağlık personeline Allah'tan rahmet diliyorum, ruhları şad, mekanları cennet olsun. 

Ülkemiz son yıllarda sağlığa çok büyük yatırımlar yaptı. Sancaktepe'de Atatürk Havalimanında biz iki ayda, iki ay gibi kısa bir dönemde, iki tane büyük pandemi hastanesi yaptık. On beş günde solunum cihazını bulduk, yaptık. Yalnız solunum cihazını o dönemde, son bir yıl içinde ihtiyacı olan birçok ülkeye hibe şeklinde yardım ettik ve dünyanın her tarafına da ihraç ediyoruz.  

Sağlıkta şiddet ve sağlık camiasının yaşadığı sorunlar bitmedi, devam ediyor. Sadece geçen ay sağlık personelimize karşı 60 şiddet vakası uygulanmış. Son bir yılda 4 sağlık çalışanından 1 tanesi şiddete uğramış. Bunları şiddetle kınıyoruz. 

Tüm sağlık çalışanlarımızı en içten dileklerimle, saygılarımla selamlıyorum. Türk milleti ve tüm insanlık için büyük riskler göze alarak gecesini gündüzüne katan, ailelerine hasret kalan, doktor, hemşire ve sağlık memurundan idare personeline kadar bütün sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.  ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 43 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum