Reklam
Reklam

Nergiz İnce, güven tazeledi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN KONGREYE CANLI BAĞLANTI İLE KATILDI AK Parti Edirne 6

Editör: Haber Merkezi
06 Şubat 2021 - 12:29

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN KONGREYE CANLI BAĞLANTI İLE KATILDI

AK Parti Edirne 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans katılımıyla gerçekleştirildi. İl Kadın Kolları Başkanı seçilen Nergiz İnce, güven tazeledi.

Kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Vatanına asker yetiştiren, gerektiğinde şehrini koruyan, dokuma tezgahında ekonomisini ilmek ilmek işleyen, topraklarda alın teri olan kadınların, Türkiye’de her zaman öncü olduğunu belirterek, AK Parti olarak, Türk Milletine duydukları inanç ve 19 yıldır verdikleri sözleri yerine getirmiş olmanın özgüveniyle, 2023 hedeflerine yorulmadan, bıkmadan ilerleyeceklerini aktardı.

İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce’de “Edirne’mizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için Allah'ın izniyle gece gündüz demeden inandığımız yolda azimle yürümekten bir an bile geri durmayacağımızın sözünü veriyorum.” Dedi.

AK Parti Edirne 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi Divan Başkanlığına Tülay Beşkonak Özçay, Yardımcılığına Fatma Nur Akkan, Kâtip üyeliklere ise Nuriye Altın, Mediha Saygılı, Oya Aktürk seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalara geçildi. Tek liste ile yapılan kongrede AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce güven tazeledi.
.
Kentteki bir tesiste gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Salona girişte ateş ölçümü yapılan kongrede maske ve sosyal mesafe kurallarına uyuma özen gösterildi.

Kongreye AK Parti Grup Başkanvekili, Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Serpil Kavrak, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel ve Belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Kadınların problemlerinin AK Parti’nin meselesi olduğunu vurgulayan Zengin; “Cumhurbaşkanımız kadınlara ‘siz olmadan AK Parti olamaz’ dedi. Kadınların problemini, daralmışlıklarını, yapmak isteyip yapamadıklarını gördü. AK Parti, siyasetini kadınlarla beraber inşa etti” dedi.

“Seçmenlerde verdiği oyun karşılığını alacağına dair inanç oldu”

AK Parti ile Türkiye siyasal hayatının istikrar kazandığını vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin; “Seçmende verdiği oyun karşılığını alacağına dair bir inanç oluştu. İnsanların reyi kıymetli hale geldi. Seçmen, verdiği oyla beraber hem bulunduğu yerde hem de Türkiye’de hatta Dünya’da o verdiği bir reyle söz söyler hale geldi. Sade bir vatandaş olarak bizim kullandığımız reyin anlamı oluyor." Dedi.

“Kadınlarımız Türkiye’de her zaman öncü durumda”

Vatanına asker yetiştiren, gerektiğinde şehrini koruyan, dokuma tezgahında ekonomisini ilmek ilmek işleyen, topraklarda alın teri olan kadınların, Türkiye’de her zaman öncü olduğunu belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “7 Mart’ta Lalapaşa İlçemizde başladığımız yenilenme ve tazelenme sürecimizi, bugün gerçekleştirdiğimiz, İl Kadın Kollarımızın kongresiyle birlikte tamamlıyoruz. Bizler, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak kadrolar olarak, Edirne’mizde tüm kademelerimizle birlikte, tam anlamıyla hazırız.” Şeklinde konuştu.

“Kalbi Türkiye sevdasıyla atan tüm vatandaşlarımızla Edirne için inandığımız yolda yürüyeceğiz”

AK Parti olarak, Türk Milletine duydukları inanç ve 19 yıldır verdikleri sözleri yerine getirmiş olmanın özgüveniyle, 2023 hedeflerine yorulmadan, bıkmadan ilerleyeceklerini aktaran Başkan İba, hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi etnik kimlikten gelirse gelsin, yüreği Türkiye sevdasıyla atan tüm vatandaşlar ile Edirne için inandıkları yolda yürüyeceklerini aktardı.

“Kadınlarımız, hayatın her alanında varlıklarını en güçlü şekilde hissettiriyor”

Kadınların her alanda olduğu gibi siyasetteki yollarını açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, özellikle kadınların siyasete katılımına baktıklarında AK Parti’nin zirveye ulaştığını ifade eden İba, “Hem Edirne’ye, hem de Türkiye geneline baktığınızda, AK Parti’mizin Kadın Kolları üye sayısı bunun en büyük göstergesidir. AK Parti sayesinde kadınlarımız, hayatın her alanında varlıklarını en güçlü şekilde hissettirmekle kalmıyor, başarılarıyla bulundukları yeri, hak ettiklerini de gösteriyorlar. Ailesi ve ülkemiz için gece gündüz mücadele veren, aziz vatanımıza ümit veren evlatlar yetiştiren tüm kadınlarımıza, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Kongreler ile girdikleri bu yeni dönemde 2023 hedeflerine AK Parti Edirne İl kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce ve yeni yönetimleri ile emin adımlarla ilerleyeceklerini söyleyen İba, “Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 6. Olağan Kadın Kolları Kongremizin Edirne’mize ve partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.” Dedi.

“Edirne’mizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için gece gündüz çalışacağız”

Geçmiş tecrübelerinin ışığında, yeni dönemde daha da büyük işler başarmanın mücadelesini vereceklerini aktaran AK Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, “Tüm çalışma arkadaşlarım ve kendi adıma Edirne’mizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için Allanın izniyle gece gündüz demeden inandığımız yolda azimle yürümekten bir an bile geri durmayacağımızın sözünü veriyorum.” Diye konuştu.

“Liderimizin bizlere ve kadınlara verdiği değerin idrakiyle çalışmalarımıza da hız vererek devam ediyoruz”

AK kadınlar olarak Türkiye siyasetinde kadının nereye geldiğini iyi okuyabilen kadınlar olduklarını ifade eden İnce, “Liderimizin bizlere ve kadınlara verdiği değerin idrakiyle çalışmalarımıza da hız vererek devam ediyoruz. Ne mutlu bize ki, ufkumuzu açan, kadınları siyasetin öznesi haline getiren, en büyük destekçimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yol yürüyoruz. Şahsımı bu göreve tekrar layık gören başta genel merkez Kadın Kolları Başkanım Lütfiye Selva Çam olmak üzere, genel merkez yöneticilerimize, Milletvekilimiz Fatma Aksal ve İl Başkanımız Belgin İba’ya da teşekkürlerimi sunuyorum. Kıymetli ak kadınlar inandığımız yolda hep birlikte ilk günkü aşkla yürüyeceğiz. Yolumuz açık olsun, rabbim yar ve yardımcımız olsun.” Dedi.

“Kadınlarımız her sokakta ayak izi her kapıda el izi ve her gönülde sevgi izi var”

Genel Merkezin 3 politika belirlediğini aktaran Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Serpil Kavrak, “Birincisi oy oranımızı arttırmak. Kadın kollarımızın faaliyet raporlarını gördük. Bizim kadın kollarımız yaklaşık 20 yıldan beri her sokakta ayak izi, her kapıda el izi var ve her gönülde sevgi izi var. Her eve ulaşıyorlar, her seçmene ulaşıyorlar. Bunu da 20 yıldan beri büyük bir başarıyla yapıyorlar ve yapmaya da devam ediyorlar. İkinci politikamız kadın siyasetçiler yetiştirmek. Kadın kolları altyapı gibidir. Şu an meclisteki 54 tane kadın milletvekilimizin 47 tanesinin yolu kadın kollarımızdan geçmiştir. Siyaset bir yerde bitecek. Biz kadın kollarımıza hep kız kardeşi hukukuyla siyaset yapmalarını öneriyoruz. Üçüncü politikamız kadın ve aile politikalarımız.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, AK Parti Grup Başkanvekili, Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Serpil Kavrak’a Edirne’nin simgelerinden biri olan Selimiye Camii biblosu ve tablo hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Edirne 6. Olağan Kadın Kolları Kongresine canlı bağlantı ile katıldı.

Erdoğan, canlı bağlantıda AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ile kısa süre sohbet etti. İba konuşmasında, tüm teşkilatlarla birlikte 2023 hedeflerine hazır olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'durmak yok yola devam' diyerek tüm Edirne teşkilatına İstanbul’dan selam yolladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz verdiği AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; konuşmasında “Sayın Cumhurbaşkanım 19 yıldır milletimize vermiş olduğunuz tüm sözleri yerine getirmenin onuruyla tüm teşkilatlarımızla 2023 hedeflerine hazırız. Teşekkür ediyoruz.” Dedi.

İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce; “Kıymetli Cumhurbaşkanım Serhat Şehri Edirnemizden tüm ak kadınlarımızın sevgi ve saygılarını sunuyorum. Zatı devletlerinizin liderliğinde 2023 hedeflerine biz hazırız.” İfadelerini kullandı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz’da, Fatihin Şehri Edirne’den Fatihin İstanbul’un feth ettiği yaştaki gençler olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a selamlarını iletti.

Edirne-Erzurum-İzmir-Kırşehir-Mersin-Osmaniye 6’ncı olağan il kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kadın Kolları’nda görev alan gönüllü olarak çalışan her bir kişinin ilmik ilmik bu ülkenin geleceğini işlediğini, şekillendirdiğini unutmaması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı olarak attıkları her adımda, girdikleri her mücadelede kadınların yanında olduğunu, olmayı sürdüreceğini söyledi.

Başkan Erdoğan, büyük başarıların ancak milletle birlikte yürünen yolların, verilen mücadelelerin sonunda kazanılabileceğini, bunun en çok siyasette geçerli bir gerçek olduğunu belirtti.

AK Parti'nin Türkiye'nin partisi, milletin tamamının partisi olduğunu ifade eden Erdoğan, bu partide kimsenin cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmadığını, kalamayacağını söyledi.

Başkan Erdoğan, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek görev alacak teşkilat mensuplarını tebrik etti.///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum