Reklam
Reklam

Okul Taşıtlarında Jandarma Denetimi

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timlerince, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte, 17 Eylül 2018 günü sabah erken saatlerde, tüm il genelinde taşımalı sistemde

Editör: Haber Merkezi
17 Eylül 2018 - 18:43
Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timlerince, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte, 17 Eylül 2018 günü sabah erken saatlerde, tüm il genelinde taşımalı sistemde öğrenci taşıması yapan servis sürücülerine yönelik, özellikle okul geliş/gidiş güzergâhlarında, öğrenci giriş çıkış saatlerinde Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli olarak, okul servis araçları sıkı denetimden geçirildiği bildirildi.

Yapılan açıklama da:

"Denetimler esnasında özellikle araçların teknik özellikleri, öğrenciler için emniyet kemeri bulundurulması, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemleri, araç muayeneleri ve   sürücülerin yeterliliği gibi maddeler kontrol edilmiştir. Denetimlerde, taşıma esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili sürücülere ve öğrencilere bilgiler verilerek, konu ile ilgili broşür dağıtımı yapılmış olup kontrollerde kural ihlali yapan ve eksiklikleri bulunan araç sürücülerine idari yaptırım uygulanmıştır.

Benzer faaliyetler ve bilgilendirme seminerleri, eğitim-öğretim sezonu boyunca devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum