Reklam
Reklam

POLİS HAFTASI KUTLU OLSUN

Polis Haftası bu yıl 5-11 Nisan arasında kutlanacak

09 Nisan 2021 - 06:37

Polis Haftası bu yıl 5-11 Nisan arasında kutlanacak.
Her yıl Nisan ayının 10. Gününde kutlanan bu özel gün Türk Polis Teşkilatının modern anlamda kurulduğu tarih 10 Nisan 1845 olarak kabul edilmektedir.
Bu sebeple her yıl 10 Nisan’da Türk polisinin bu özel günü coşkuyla kutlanmaktadır.
İlimizde de bu güzide mesleğin mensuplarının özel günlerini kutlamak amacıyla programlar düzenlenir.
Son birkaç yıldan bu yana yapılmamasına rağmen Edirne’nin İlk ve Tek Yerel Televizyonu olan Edirne Televizyonu da bu özel Haftaya gereken ilgi ve alakayı göstererek programlar düzenler ve Polislerimizin konuk olduğu Yerel Gündem Programları gerçekleştirirdi.
Bu yılda böyle bir teklif ve istek gelmediği için sanırım bu organizasyon yine gerçekleşmeyecek.
Bu yıl polis teşkilatımızın 176.kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.
Polisimizi ne kadar övsek, ne kadar teşekkür etsek azdır.
Yaptıkları hizmet gerçekten de, yadsınamayacak boyutta ve zorluktadır. Malımızı, canımızı emanet ettiğimiz, bizler rahat ve huzur içinde yaşamımızı sürdürürken, bu huzuru temin etmeye çalışan ve bizleri koruyan Polislerimizin ne kadar anlamlı ve önemli görevler ifa ettiklerini zannederim hepimiz biliyor ve kabul ediyoruz.
Mesai mefhumunun bulunmadığı, her şart ve koşulda vatandaşına hizmet vermeye çalışan polislerimizi bir kez daha şükranla ve minnetle yâd etmek istiyorum.
Her ne kadar çocuklarımızı korkutmak için “bak polisler geliyor” desek te Polisleri sevmeyen yoktur.
Şükrüpaşa İlkokulunda görev yaptığım dönemde, bu semtte bulunan lojmanlarda oturan üst düzey yönetici polislerimiz ile çok yakın ve sıkı dostluklarım olmuştu.
Hemen her gün bir veya ikisi okulumuzu ziyaret ederek bir ihtiyacımız olup olmadığını sorar, hem de sohbetler ederdik.
Birçoğunun çocuğu öğrencimiz eşi de öğretmendi okulumuzda.
Ben kendilerine Okul müdürü olarak karşılaştığım sıkıntı ve zorlukları anlatmaya çalıştığımda, onların karşılaştıkları olayları anlatmaları benim susup şükretmeme yeterdi hemen. Şöyle derdi sevgili Asayiş Şube Müdürü öğrenci velimiz Süleyman Atılgan; “hocam,siz sabah işe başlarken,dünyanın en masum ve günahsız insanların günaydın seslerini ve o gülen yüzlerini görüyorsunuz,oysa biz şimdi göreve gittiğimizde hırsızı,ursuzu,katili,dolandırıcısı velhasıl,her türlü kötülüğe bulaşmış insanlar ile karşılaşıp gün boyu onlar ile haşır neşir olacağız ve o haleti ruhiye ile evimize döneceğiz”
Ne kadar haklıydılar ve haklılar değil mi?

Polislik bu işte.
Onun için çok önemli ve anlamlı bir görev ifa ediyorlar.
Hırsızı ursuzu ile uğramanın yanı sıra Terör belası nedeniyle her gün ölüm ile burun buruna yaşam süren Polislerimizin ruh halini siz düşünün bir kere.
Vatan için canını seve seve vermekten çekinmeyen, vatandaşının huzur ve sükûnu için gece gündüz demeden görev yapan bu fedakâr insanlara bir vatandaş olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.
Edirne Emniyeti olarak her türlü fedakârlıktan kaçınmadan bu şehrin huzuru için uğraş veren ve olumsuz bir olayın yaşanmaması için caba harcayan başta İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt Olmak üzere tüm Emniyet teşkilatı mensuplarının Polis Haftasını yürekten tebrik ediyor, özverili çalışmalarının devamını diliyorum.
Gününüz Kutlu olsun Vatan bekçileri…

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 285 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum