Reklam
Reklam

Saadet Partisi Kıyık Esnafını Ziyaret Etti

Saadet Partisi Esnaf ziyaretlerine devam ediyor

04 Eylül 2020 - 13:13
Saadet Partisi Esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, Esnaf ziyaretlerine devam ettiklerini, bu hafta da kıyık caddesinde bulunan esnafları ve kıyık halkını ziyaret ettiklerini söyledi.

Esnafın ve halkın ziyaretlerden memnuniyet duyduğunu ifade eden Şaban Kaya, “seçim geçince unutulduklarını ifade eden halkımız, seçim olsun, olmasın kendilerini yalnız bırakmayan Saadet Partisinin bu ziyaretleri bize moral veriyor” dediklerini söyledi.

Kaya açıklamasını şöyle sürdürdü; “Esnafımız işlerin çok zayıf olmasından dolayı büyük sıkıntı içinde.  Başta; Bağkur, Sigorta, Kira,  Elektrik, Su, Telefon gibi işletme giderlerinin  geçen yıla göre iki katına çıktığını, buna karşılık gelirlerin yarıdan aşağı düştüğün söylüyor ve bu duruma daha fazla dayanamayacaklarını ifade ediyorlar” dedi.

                                         Araç park düzenlemesi gerekiyor

“Alışveriş etmek isteyen vatandaşların araçlarını kısa süreliğine park etmek için yer olmamamsından büyük iş kaybı yaşandığını ifade eden esnafımızın önemli bir talebini yetkililere duyurmak istiyoruz” diyen Şaban Kaya, “ Edirne’de çok sayıda insan işlerine ve evlerine gitmek için Kıyık caddesini kullanıyor. Alışveriş etmek için durmaya kalksalar yer yok. Esnafın bu hareketlilikten faydalanabilmesi için bir düzenlemeye ihtiyaç var. Esnaf bize, bu araç trafiğinin gürültüsü, tozu kalıyor. Baktığınız zaman ‘cadde esnafıyız’ ama bunun bize getirisi çok sınırlı” şeklinde konuştu.

Şaban Kaya bu konuya çözümü ise şu şekilde ifade etti, “Aracını sabah bırakıp akşama kadar almayan kişilere uygun park yerleri belirlenmesi gerekir. Örneğin, 30-40 dakika park etmek ücretsiz olabilir. Bu süreyi aşandan ise yüksek ücret alınması, uzun süreli gereksiz park etmeyi caydıracaktır. Alışveriş amaçlı gelenlerin araçlarını park etmek için yer bulması müşteri ve esnafı rahatlatacaktır” açıklamasını yaptı.    ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 40 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum