Reklam
Reklam

Saadet Partisi'nden ABD'ye "Hodri Meydan!"

ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 sözde Ermeni soykırım olayları ile ilgi açıklamasına Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan’dan sert cevap; “Hodri meydan!”

Saadet Partisi'nden ABD'ye "Hodri Meydan!"
26 Nisan 2021 - 12:34
Av. Sinan Tekin açıklamasında; “Bugün Türkiye’yi sözde “Ermeni soy kırımı” ile itham eden Amerika’yı bütün dünya Vietnam’da, Afganistan’da ve ırak’ta elini bulaştırdığı milyonlarca mazlumun kanından tanımaktadır. Kendi tarihini Kızılderililere yaptığı soykırımla başlatan Amerika, ülkemizi ve tarihimizi masumlara kastetmekle ve sözde soykırımlarla itham edecek en son ülkedir.
Bugün kim ne söylerse söylesin tarihe kulak verdiğimizde duyduğumuz; ülkemizin geçmişten bugüne kadar barışın, huzurun ve güvenin teminatı olduğudur. Bizim bayrağımız milletimize olduğu gibi aynı zamanda bütün mazlumlara ve masumlara da her zaman umut kaynağı olmuştur” şeklinde konuştu.
Av. Tekin devamla; “Bu topraklarda farklı ırklar ve inançlar bin yıl barış içinde yaşamış, kimsenin canına ve malına halel gelmemiştir. Bu gerçek ortada iken birinci dünya savaşının zorlukları altında almış olduğumuz tehcir kararını maniple ederek Türkiye’yi soykırımla anmak kimsenin hakkı değildir.  Bugün olduğu gibi yarın da yaptığı zulümlerle anılacak olanların iftiralarına tarih asla itibar etmeyecektir” açıklamasını yaptı.
Av. Sinan Tekin, “Eğer ABD’nin veya bir başkasının derdi hakikati aramaksa buyursun gelsin; arşivlerimiz açık ve ortada! Uluslararası bir komisyon kurulsun, tarihçiler burada belgeleri ile gerçeği ortaya çıkarsın” şeklinde konuşarak “Hodri meydan!” dedi.
 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç