Reklam
Reklam

Saadet Partisinden 'CUMHURİYET BAYRAMI' Mesajı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı

Editör: Haber Merkezi
28 Ekim 2020 - 06:24
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Demirkıran, "Milli Mücadele yıllarında imkânsızlıklara rağmen nasıl bir destan yazıldıysa, bugün de yaşanan sorunların üstesinden gelmek için aynı ruh kökünden beslenip destan yazabiliriz" açıklamasını yaptı.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajında, “kardeşlik ve beraberliğe” vurgu yaparak “Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır” dedi.

Bugün 97’nci yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet’imizin, aziz milletimizin canları pahasına ortaya koyduğu büyük fedakârlıkların sonucu olduğuna vurgu yapan Demirkıran, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun temellerinin atıldığı yıllar zorluk, yokluk ve sabrın sınırlarının zorlandığı dönemlerdi. Yüze milletimiz en zor zamanlarda bile tarih yazmış, olmaz denileni başarmıştır. Hiçbir zaman emperyalist güçlere boyun eğmemişti. Esaret ve dayatmayı da reddetmiştir. Bu ülkenin insanları Türk,Kürt, Laz, Çerkez, Alevi-Sünni demeden omuz omuza mücadele vermiştir. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olduğu günümüzde de kutuplaştırma, ötekileştirme yapmadan, özümüze dönmemiz lazım” şeklinde konuştu.

“İnanç varsa imkân vardır” diyen Ali Demirkıran, “Suni gündemlerden bir an önce vazgeçip hep birlikte Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’yı kuracak çalışmalar yapmamız gerekir. Milli Mücadele yıllarında pek çok örnekleri vardır. Biz en zor şartlara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Bu vesile ile bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi hayırla, şükranla anıyoruz” dedi. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 50 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum