Reklam
Reklam

Saadetli gençler ekonomi için duvar yazısı etkinliği yaptı

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları “Ekonomi nereye gidiyor?” Duvar yazısı etkinliği yaptı

Editör: Haber Merkezi
29 Eylül 2020 - 18:06
Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları “Ekonomi nereye gidiyor?” Duvar yazısı etkinliği yaptı. Konu ile ilgili açıklama yapan Edirne Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya “ Ekonominin kötü olmasından herkes etkileniyor, en çok ta gençler etkileniyor. Biz de Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak herkesin düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir çalışma yaptık. Saraçlar caddesi girişinde kurduğumuz duvara herkesin fikrini yazabilmesini sağladık. Genci, yaşlısı, kadını erkeği ile pek çok insan bu etkinliğimize ilgi gösterdi. Kendisi işsiz olan, çocuğu işsiz olan, kardeşinin işi olmayan insanlar seslerini duyurabilme imkanı verdiğimiz için teşekkür ettiler. Bu çalışmanın yetkilileri uyarma konusunda etkili olmasını ve ekonomimizin iyiye gitmesine vesile olmasını diliyoruz,” dedi.

Bizim Size Oy Borcumuz Var

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya, kendisini ve arkadaşlarının şahit olduğu bazı olayları şöyle aktardı; Duvara yazan biri “yağ var, un var, şeker var, usta yok, ustayı bulunca düzelir, ama bizim bekleyecek gücümüz kalmadı ” ifadesini kullandı. Yanımıza gelen biri oğlunun üniversite mezunu olduğunu, 6 yıldır iş bulamadığı için artık evden çıkmaz olduğunu anlattı. Emekli olduğunu söyleyen bir amca; Erbakan hoca zamanında yapılan zamları kimsenin unutmadığını anlattı, bu sebeple bizim size oy borcumuz var, dedi.

İsraf , Yolsuzluk son bulduğunda Ekonomi düzelir.

Bazı gençler işsiz olunca evlenme konusunda da adım atamadıklarını söylediler. “Kim işsiz birine kız verir” diyen bir genç aslında evlenen sayısının düşmesini ve evlilik yaşının ilerlemesini de açıklıyordu. Çalıştığı halde geçinemediğini, borçlardan bir türlü kurtulamadığını duvara yazan insanlar ekonominin nasıl düzeleceği konusunda “iş ehline verildiği zaman, partizanlık yapılmadığı zaman, israf,yolsuzluk son bulduğunda, kayıp ve kaçaklar önlendiğinde ekonomi kurtulur” diye yazdılar. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 45 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum