Reklam
Reklam

Şaban Kaya; Esnaf, Haksız Rekabetin Önlenmesini İstiyor!

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, Edirne esnafının zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Pandemi sebebi ile yapılan kısıtlamalar bütün esnaf kesimlerine zor günler geçirmektedir”

Editör: Haber Merkezi
05 Ocak 2021 - 13:25

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, Edirne esnafının zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Pandemi sebebi ile yapılan kısıtlamalar bütün esnaf kesimlerine zor günler geçirmektedir” dedi.

Pek çok esnafımızın iş yerlerini uzun süredir açamamakta olduğunun altını çizen Şaban Kaya, “Esnafımız her geçen gün mevcut sermayesini tüketmekte ya da borçlanmaktadır. Bunun yanında mahalle içlerine, sokak aralarına kadar yayılan ulusal zincir marketlerin haksız rekabetleri karşısında esnafımız ayakta duramaz duruma gelmektedir” şeklinde konuştu.

Tüketim sektörlerinin bütün kesimlerini etkisi altına alan bu zincir marketlerin Çin başta olmak üzere Uzakdoğu ülkelerinden getirdikleri ithal ürünlerle yerli üretime de büyük darbe vurduklarına dikkat çeken Şaban Kaya, “İşsizliğin had safhaya ulaşmasının, gençlerin işsiz kalmasının en önemi etkenlerden biri yine bu yanlış yapılanmalardır. Vatandaşın yönetimden beklediği, yurt dışından ithal etmek yerine, ülkemizdeki üretimi ve yerli üreticiyi desteklemesidir” açıklamasını yaptı. ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 47 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum