Reklam
Reklam

"Şehit ve Gazilerimizi Rahmet ve Minnet İle Anıyoruz"

"Şehit ve Gazilerimizi Rahmet ve Minnet İle Anıyoruz"
Editör: Haber Merkezi
18 Eylül 2021 - 07:08
Saadet Partisi Edirne il Başkanı Av. Sinan Tekin, 19 Eylül Şehit ve Gaziler günü münasebetiyle bir beyanat verdi.

Müslüman toplum olarak hemen herkesin bir Şehit / Gazi evladı veya torunu olduğuna vurgu yapan Av. Sinan Tekin şunları kaydetti; “Bu vatan bize şehit ve gazilerimizin emanetidir.  Kimimiz şehit veya gazi evladı, kimimiz de torunlarıyız. Atalarımızın emaneti olan bu ülkede huzur ve barış içinde yaşamamız bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Ancak yüzyıl önce nasıl ülkemizi işgal ederek bölüp parçalamak isteyen dış mihraklar, bugün de bizi gerek siyasi gerekse ekonomik kıskaca alarak kendilerine kul köle yapmak istiyorlar. Bu ülkenin insanları bin yıldır bir arada yaşamaktadır. Etle tırnak gibi bir birbiriyle kaynaşmış kardeşler topluluğudur. Onun için birliğimizi bozmazsak onlar planlarında muvaffak olamayacaklardır” şeklinde konuştu.  

Av. Tekin devamla, “Balkan harbinde, Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında ve en son 15 Temmuz kalkışmasında nasıl omuz omuza vererek bu vatanı savunmuşsak bundan sonra da düşmanlarımızın hain emellerini boşa çıkaracağız.  Emperyalist güçler, haçlı zihniyetleri hiç boş durmuyor. Plan üstüne planlar üreterek geçmişte olduğu gibi günümüzde de bilhassa Müslüman coğrafyada sürekli çatışma çıkararak bizleri bölüp, parçalayıp kolay yutulur lokma haline getirmeye çalışıyorlar. İslam düşmanlarının hazırladıkları tuzaklara düşülmemesi konusunda yetkilileri uyarıyoruz;  ‘unutmayalım ki, domuzdan post, gâvurdan dost olmaz.’ Bize yakışan geçmişte olduğu gibi yine mazlum milletlere önder olmaktır. Bunun için de önce ‘İslam Birliği’ni ihya etmektir” dedi.

Türkiye'nin bağımsızlığı, vatanın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna üstün fedakârlıklar göstererek, canı, kanı pahasına ölümüne göğsünü siper eden tüm şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarının kıyamete kadar hafızalardan silinmeyeceğine vurgu yapan Av. Sinan Tekin,  "Milletimizin özgürlüğü için, din ve vatan için canlarını seve seve ortaya koyan kahramanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Yapmamız gereken, yeni nesillere batı medeniyetini değil, şehidi şehit yapan, gaziyi gazi yapan medeniyet değerlerimizin anlatılmasıdır" vurgusunu yaparak tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı mutlu nice yıllar diledi.


 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum