Reklam
Reklam

Şehrin Tarihine ve Lezzetlerine Hayran Kaldılar!

Rotahane Projesi ile Edirne’ye Gelen Sanatçılar Şehrin Tarihine ve Lezzetlerine Hayran Kaldı.

 Şehrin Tarihine ve Lezzetlerine Hayran Kaldılar!
Editör: Haber Merkezi
03 Haziran 2021 - 20:38 - Güncelleme: 03 Haziran 2021 - 20:47
Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Türkiye'nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin artırılmasını hedefleyen Rotahane Projesi kapsamında şehre gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi, Pervin Ersoy ve beraberindeki sanatçı heyeti ile bir araya geldi.
Kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Edirne’nin tescilli lezzeti tava ciğerini kendi elleri ile pişirerek tadına baktılar. Vali Canalp günün anısına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi, Pervin Ersoy’a Edirnekari tablo hediye etti.
"Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz" sloganıyla kentlerin tanıtımı amacıyla gerçekleşen gezi programının Edirne ayağına sanatçılar Serkan Çağrı, Suzan Kardeş, Açelya Akkoyun, Serap Çiftçi'nin yanı sıra gurmeler ve proje ekibi üyeleri katıldı.
Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, heyeti burada karşıladı. Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar'dan tava ciğerin yapımı hakkında bilgi alan Ersoy ve beraberindekiler daha sonra tavanın başına geçerek ciğer pişirdi. Heyet daha sonra tava ciğer türküsü ve Rumeli ezgileri eşliğinde pişirdikleri ciğerin tadına baktı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum