Reklam
Reklam

Serkan Çağrı, kurucusu olduğu vakfın ilk etkinliğinde sahne aldı

1

Editör: Haber Merkezi
26 Eylül 2019 - 06:54
1.Uluslararası Balkan Müzik Festivali, şef Orhan Şallıel'in yönettiği Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası eşliğindeki Serkan Çağrı konseriyle Edirne'de başladı.

SANATSEVERLER SALONA SIĞMADI

Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV)'nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın desteğiyle düzenlediği festivalin açılış konseri büyük ilgi ve coşkuyla karşılandı.

TRAKYA'YA BORÇLUYUM!

Trakya Üniversitesi Konservatuvar salonunda düzenlenen etkinliğe salon kapasitesinin çok üzerinde bir izleyici kitlesi katılım gösterdi. TRAKSEV'in kurucu başkanı olan sanatçı Serkan Çağrı'nın sahnede oldukça heyecanlı olduğu gözlenirken Edirneli ünlü klarnetçi duygularını şöyle dile getirdi:

"Dünyanın pek çok yerinde yüzlerce konser verdim. Ama insanın kendi evinde konser vermesi en büyük heyecanmış. Bugün burada sadece müzisyen olarak bulunmuyorum. Bu festivali düzenleyen Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın kurucu başkanı olarak karşınızdayım aynı zamanda. Neden böyle bir vakıf kurduk? Çünkü ben her şeyimi Trakya'ya borçluyum. Bu özel coğrafyanın özellikle kültür, sanat ve eğitim alanında çok daha iyi yerlere taşınması için en güzel çalışmaları burada hep birlikte yapmaya hazırım. Sizler de var mısınız? Trakyamıza hayırlı uğurlu olsun."

SENFONİK OYUN HAVASI

Birbirinden güzel Balkan ezgilerini yorumlayan sanatçının özellikle oyun havalarını senfonik düzenlemerle seslendirmesi büyük ilgi gördü.

Festival 29 Eylül'e kadar devam ediyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 51 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum