Reklam
Reklam

SİYASET...

Şu anda Edirne'nin hatta yanlış bilmiyorsam Trakya'nın tek yerel televizyonu olan Edirne Televizyonunda Perşembe akşamları gerçekleştirdiğim Yerel Gündem Programında bu hafta Siyaset konuştuk

30 Ekim 2020 - 00:05
Şu anda Edirne'nin hatta yanlış bilmiyorsam Trakya'nın tek yerel televizyonu olan Edirne Televizyonunda Perşembe akşamları gerçekleştirdiğim Yerel Gündem Programında bu hafta Siyaset konuştuk.

Genel manada olduğu gibi Edirne siyaseti ile ilgili değerlendirmelerde de bulunduk konuğum Hüseyin Erkin ile.

Daha çok seçimlere yaklaşıldığında veya seçimler çok konuşulmaya başlandığında bu konuyu ele alırım yıllardır.

Bu günlerde ne kadar samimi ve ciddi olduğunu bilemediğim erken seçim çağrıları sıkça telaffuz ediliyor Muhalefet kanadında.

Hem bu söylemlerin artması hem de ülkede yeni yeni partilerin kurularak hiç değilse ittifaklar sayesinde azda olsa meclise temsilci sokmak hayalinde olanlar ile partilerinde sorun yaşayarak ayrılanların başını çektiği parti kurma furyasını konuşmak için bu konuyu seçtim bu hafta.

Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi üyeliği, İl Genel Meclisi Üyeliği ve Muhtarlık gibi insanların en yakınında olan ve her fırsatta gereksinim duyduğu ihtiyaçlarına çare olacak kişileri tespit etmede yaşanan olumsuzluk ve olumlulukları ele aldık.

Genel Merkezlerin bu konuda demokrasiye hiçte uygun olmayan dayatmalar ile adayların belirlenmesinin yanlışlığını ve ortaya çıkan sonuçların olumsuzluklarını dile getirmeye çalıştık.

Siyaseten görev üslenecek kişilerin Parti yetkililerinin isteği ile değil, halkın değerlendirmeleri sonrasında tespit edilmesi gerektiğini düşünerek savunulan tezleri değerlendirdik.

Siyasetin gönül alma, gönlüne girme ve kişinin kafasında yer etmek için verilen bir mücadele olduğu bilinci ile adayların bilgi, beceri ve karakteristik özelliklerini çok iyi tahlil ederek sorumluluk yüklemek gerektiğini, bununda Genel Merkezler tarafından değil, yerel temsilcilerin görevi olması gerektiğini vurgulamaya çalıştık.

Genel seçimler ile Yerel seçimlerin farklı olduğunu bilerek aday belirlemesi yapılması gerektiğini dile getirerek siyasi tarihimizde görev almış kişilerin başarılarının örnek alınması gerektiğini vurguladık.

Adayların partiler için ne kadar önemli olduğuna ve aday belirlemede dikkat etmenin şart olduğuna dikkat çekmeye çalıştık.

Tabii ki Parti teşkilatlarının büyük önem taşıdığını ve Genel Merkezlerinde buna dikkat ederek kendilerine inisiyatif bırakmaları gerekliliğini dile getirdik.

Çok değerli bilgili, becerikli bir aday olmasına rağmen Parti teşkilatının yapmış olduğu hatalar ve yanlışlar nedeniyle istediği başarının yakalanamadığı çok seçimlerin yaşandığını, bunun için de aday ile teşkilatlar arasındaki ilişkiler de çelişkiler olmaması gerektiğini vurguladık.

Teşkilatta görevli yöneticilerin kişilik ve karakterlerinin büyük önem taşıdığını, toplumla barışık, insanları küçük görmeyen ve onların sorunları ile yakinen ilgilenen, yapamayacak olsa bile ona yardım ettiğini veya etmek istediğini hissettiren yakınlığı ve ilgili göstermesi gerektiğine dikkat çektik.

Teşkilatlarda beşeri ilişkilerin çok önemli olduğunu, yöneticilerin birbirleri ile diyalogları ve ilişkilerinin dedikoduya mahal bırakacak cıvıklıkta olmaması ve vatandaşın yanındaki konuşma ve davranışlarda çok dikkatli olunması gerektiğini dile getirdik.

Çünkü onların yaptığı bu hataların en iyi, güçlü ve başarı elde edecek adayın bile başarılı olamayacağı görüşünü tüm partilerin kabul ederek uygulamaları gerektiğine dikkat çektik.

Şu anda birçok yeni partinin kurulma amacının tartışıldığı ve değerlendirildiği programda siyasi partilerin durumları dile getirilerek olası sonuçlar üzerinde yorumlamalar yaptık.

Bu konu ile ilgili bundan sonrada programlar yapacağımı ve köşe yazımlarımda bu konulara yer vereceğimi bilmenizi isterim.

İyi günler dileğiyle.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 69 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum