Reklam
Reklam

Siyer-i Nebi Yarışması Kayıtları Başladı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl binlerce ortaokul ve lise öğrencisinin katılım gösterdiği Siyer-i Nebi Yarışması’nı bu yıl pandemi sebebiyle çevrim içi olarak gerçekleştirecek

Editör: Haber Merkezi
13 Nisan 2021 - 16:54

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl binlerce ortaokul ve lise öğrencisinin katılım gösterdiği Siyer-i Nebi Yarışması’nı bu yıl pandemi sebebiyle çevrim içi olarak gerçekleştirecek. Siyer-i Nebi Yarışması ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak. Kayıtlar 15 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek. Sınavlar 22-23 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Siyer-i Nebi Yarışması’na dair yazılı bir açıklama yapan AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş şunları kaydetti: “Günümüzde ihtiyacımız olan en önemli şeyler sevgi ve kardeşliktir, hakkı ve adaleti üstün tutmaktır. Bizler AGD olarak kardeşini kendine tercih eden, adaleti hakkıyla ayakta tutan, merhameti kuşanmış nesillerin yetişmesi için çalışıyoruz. Düzenleyeceğimiz bu yarışma vesilesiyle genç kardeşlerimiz; sevgi, kardeşlik, adalet ve merhametin en güzel örneği olan Peygamber Efendimiz (sas)’in hayatını daha ayrıntılı öğrenme fırsatı bulacak.”

Başvuruların www.efendimizinizinde.com internet sitesi üzerinden gerçekleşeceğini hatırlatan Abdülhamit İriş, “Bu yıl çevrim içi ortamda gerçekleştireceğimiz Siyer-i Nebi Yarışması’na katılmak isteyen öğrenciler, sınavla ilgili tüm bilgilere ve kitaplara interaktif ve sesli olarak internet sitesinden ulaşabilecek.

Sınavda sorularının hazırlanacağı kitapları da tanıtan Abdülhamit İriş, “Sınav soruları, lise düzeyinde; Şerafettin Kalay’ın “Âlemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed (sas)” kitabından, ortaokul düzeyinde ise Muzaffer Aktürk-Muhammed Mücahid Traş’ın “Sevgili Peygamberim (sas)” kitabından hazırlanacaktır. Genelde ve yerelde birçok ödülün dağıtılacağı yarışmaya katılmak isteyen tüm öğrenci kardeşlerime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 305 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum