Reklam
Reklam

"Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var"

EDİRNE KADIN PLATFORMUNDAN DUYURU! "8 Mart’ta Sokaklara! Pandemi koşullarında evlere kapatılan, ev içi bakım emeğini üstlenen, her gün öldürülen, taciz ve tecavüzle mücadele eden tüm kadınlar için omu

Editör: Haber Merkezi
05 Mart 2021 - 07:13

EDİRNE KADIN PLATFORMUNDAN DUYURU!

"8 Mart’ta Sokaklara!

Pandemi koşullarında evlere kapatılan, ev içi bakım emeğini üstlenen, her gün öldürülen, taciz ve tecavüzle mücadele eden tüm kadınlar için omuz omuza veriyor, eşit, özgür bir yaşam için mücadeleyi ve dayanışmayı büyütüyoruz. Birbirimizden aldığımız güçle haykırıyoruz:

Yaşasın Feminist Mücadelemiz!

Hayatlarımız üzerinde tahakküm kurmaya çalışan patriyarkaya, ayrımcılığa, erkek-devlet şiddetine, güvencesizliğe, yoksulluğa ve cinsiyetçiliğe hayır demek için özgürlüğümüz için bir araya geliyoruz. Bir kez daha söylüyoruz:

Hayatlarımız bizim, senin mi sandın?!

Homofobiklere, cinsiyetçilere ve kadın düşmanlarına karşı sesimizi yükseltiyoruz. Erkek egemen devletin bizleri içine sokmaya çalıştığı kalıpları reddediyoruz. Susmayacağız, korkmayacağız, itaat etmeyeceğiz! Kadın cinayetlerine son vereceğiz! Eşit ve özgür yaşayacağımız bir dünyayı da biz kuracağız!

Ekolojiden emeğe, üniversitelerden kadın işçilere, Boğaziçi’nden Arjantin’e ve Şili’ye kadar direnen tüm kadınlara, LGBTİ+’lara selam olsun. Bizler irademizi yok sayarak gasp edenlere “atanmış değil seçilmiş” diyenleriz, aşağı bakmayanlarız. Bizler İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284 sayılı kanunu uygulatacak olanlarız, heteropatriyarkaya karşı direnen ve kazanan LGBTİ+’larız. Yan yanayız, yan yana durmaya devam edeceğiz.

Tüm kadınları mücadelemize ortak olmaya çağırıyoruz. “Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var” diyerek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Saraçlar Caddesi’ndeki PTT önünde saat 19.00’da feminist isyanımızla buluşuyoruz.

Yaşamlarımızı kuşatan erkek egemenliği karşısında yalnız değiliz. Birlikte güçleniyor, yaşamı birlikte savunuyoruz. Geceler de, sokaklar da, meydanlar da bizim! Yaşasın 8 Mart!

*Not: Çağrımız natrans erkeklere kapalıdır."

EDİRNE KADIN PLATFORMU

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 59 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum