Reklam
Reklam

SP: "Eğitim, önce helal ve haramı öğretmektir"

Saadet Partisi aylık İl Divan toplantısını gerçekleştirdi

01 Eylül 2020 - 17:47
Saadet Partisi aylık İl Divan toplantısını gerçekleştirdi. İl ve Merkez İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gençlik Kolları Başkan ve yardımcılarının katıldığı toplantıya ilçe teşkilatları görüntülü zoom programıyla iştirak ettiler.

Mustafa İRİŞ, “Helal-haram, günah- sevap konuları eğitimden, dolayısıyla hayatımızdan adeta çıkarıldı. Bugün yaşanan ahlaki ve ekonomik sorunların en önemli sebeplerinden biri budur”. 

Ağustos ayında yapılan çalışmaların değerlendirildiği, eylül ayında yapılacak çalışmaların planlandığı toplantı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İl Başkanı Ali Demirkıran, toplantıya katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında yerel ve genel gündemi değerlendirdi.

Teşkilat, Tanıtma, Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanları  çalışmaları hakkında sunduğu raporun ardından Gençlik Kolları faaliyet raporu okundu. Toplantıya zoom programı üzerinden katılan İlçe Başkanları da ilçe çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Toplantıya, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş de katıldı.  Mustafa İriş, yeni eğitim ve öğretim yılına girilmesi dolayısıyla öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı, başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi. İriş ; “Helal-haram, günah- sevap konuları eğitimden, dolayısıyla hayatımızdan adeta çıkarıldı. Bugün yaşanan ahlaki ve ekonomik sorunların en önemli sebeplerinden biri budur”  dedi.

Şahsiyet ve karakter eğitimine önem ve öncelik verilmesi gerektiğine değinen Mustafa İriş, Taklitçi ve ezberci eğitim sistemlerinin bizi ileri götürmediği herkes tarafından kabul edilmektedir. Mevcut eğitim düzeni sınıfta kalmıştır, hatta iflas etmiştir” vurgusu yaptı.

“ Çevresini ve dünyayı tanıyan örnek nesiller yetiştirmek eğitimin ana gayelerinden olmalıdır” diyen Mustafa İriş,  Ülkemizin ekonomik gücünün, bağımsızlığımızın en önemli unsurlarından olduğunun şuurunda gençler yetiştirmek gayemiz olmalıdır. Ülkemizi ancak bu vasıfları kazanmış bir gençlik ayağa kaldırır” şeklinde konuştu. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 36 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum