Reklam
Reklam

SP İl Başkanı Tekin: Esnaf, 'insaf' bekliyor!

"Bir yılı aşkın bir zamandır pandemi dolayısıyla esnafımız her geçen gün iflasın eşiğine yaklaşıyor

Editör: Haber Merkezi
31 Mart 2021 - 05:58

"Bir yılı aşkın bir zamandır pandemi dolayısıyla esnafımız her geçen gün iflasın eşiğine yaklaşıyor. Şehrin ekonomisini ayakta tutan esnaf, acilen yaralarının sarılmasını bekliyor" diyen Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Dünyada ekonomisi güçlü olan pek çok ülke ticaretle meşgul olan vatandaşlarına hibe yardımı yaparken ülkemizdeki yardımlar ise kredi imkânı şeklinde yapıldığını söyledi.

Av. Tekin,  “Dünyada ekonomisi güçlü olan pek çok ülke ticaret yapan vatandaşlarına hibe yardımı yaparken ülkemizdeki yardımlar ise kredi imkânı sunularak gerçekleşti. Bu da zaten sıkıntıda ve borç yükü altında olan esnafımızın derdine derman olmadı. Sıkıntılı günleri az hasarla atlatmak için hibe yardımı olmasa bile en azından uzun vadeli faizsiz kredi yardımı ile sektörleri ve esnaflarımızın ayakta tutulması gerekir” dedi.

Üretim Ekonomisine Geçilmeli                                                                                                                         

Birçok sektörün hammadde ihtiyacının ithal ürünler olduğundan dövize bağlı artışlarda maliyetlerin artış gösterdiğini vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “Ekonomimizin temel problemlerinden biri hammaddede dışarıya bağlılığımızdan kaynaklanıyor. İhracatımızın bile büyük kısmı ithalata dayalı ürünlerden oluşuyor. Bunun için üretim ekonomisi benimsenip her sektörden ihtiyaç duyulan hammadde üretimine bir an önce geçilmelidir. Bunun için de esnafa, ticari kapasitesine ve taksit ödeme gücüne göre kredi verilmelidir. Her gün birer ikişer kepenk kapamak zorunda kalan esnaf, yetkililerden “İNSAF” bekliyor” şeklinde konuştu.///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum