Reklam
Reklam

SP Lideri Karamollaoğlu: "Duvara tosladılar, deniz bitti"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Edirne adaylarının tanıtım töreni için Edirne’ye geldi

Editör: Haber Merkezi
10 Şubat 2019 - 09:13
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Edirne adaylarının tanıtım töreni için Edirne’ye geldi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası büyük salonda partililerle buluşan Temel Karamollaoğlu yoğun tezahüratlarla karşılandı.

Toplantının açış konuşmasını Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran yaptı.

Demirkıran özetle; “Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz.  İki cihan saadetimize vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum. Aday belirleme çalışmalarımız sırasında teşkilatlarımız ince eleyip sık dokudular. Çalışmalarımızı bütün gücümüzle yürütüyoruz. Tabii bu arada sosyal medya çok büyük önem taşıyor. Bu alanda tanıtım faaliyetlerimiz en güzel şekilde yapılıyor hamdolsun. Bugün Belediyelere baktığımızda liyakatsızlık, haksızlık, rant mevcut. Saadet partisi bunlara en büyük reçetedir. Seçim demek heyecan demektir, fedakârlık etmek demektir. İnşallah yılmadan yorulmadan koşacağız. İnşallah bu samimi topluluğun yapacağı çalışmalar sonrasında Saadet Partili belediyelerin iş başına gelmesini sağlayacağız” dedi.

Daha sonra bütün adaylar adına konuşan Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Mansur İriş’te yaptığı konuşmasında özetle şunları kaydetti:

HAZRETİ ÖMER; KENDİ İŞİNİ YAPARKEN KENDİ MUMUNU, DEVLETİN İŞİNİ YAPARKEN DE DEVLETİN MUMUNU YAKIYORDU

“Genel seçimlerin Edirne’mize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere, özellikle genç kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği, İl Genel Meclisi üyeliği adaylıkları gerçekten onur verici görevler. Sahada yaptığımız çalışmalarda görüyoruz ki siyasette büyük bir kirlenmişlik var, fakat Saadet Partisi bu kirlenmişliğin dışında tutuluyor. Bu muazzam bir değer. Siyasetin bu denli kirli olduğu tam da tuzun koktuğu bir ortamda cepsiz ceketlerle gündeme damga vurduk. Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim söylememiz toplumda büyük bir teveccüh gördü. Dürüstlük hakkında çok güzel yaşanmışlıklar var. Hz. Ömer kendi işini yaparken kendi mumunu, devletin işini yaparken de devletin mumunu yakıyordu. Sabah satış yapan esnaf siftah yapmayan komşusuna müşterisini yönlendiriyordu. Evde yemek pişirildiğinde kokusu gitmiştir özenmiştir diye bir tabakta komşuya gönderiliyordu. 1361 yılında Edirne şehrini fethetmeye gelen dedelerimiz yediği üzümün parasını dalına astı ve bunu gören ahali bu yüksek şahsiyetlere direnmeyelim şehri teslim edelim dediler. İşte bu seçimlerde bu yaşanmışlıkları yeniden yaşatacak mıyız bunun kararını vereceğiz. Bu nedenle liyakat sahibi erdemli insanların görev başında olması gerekir. Ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Şeffaf bir Belediyecilik anlayışı teklif ediyoruz. Biz Edirne’mizi 167500 ferdi olan bir aile olarak kabul ediyoruz. Planlı ve programlı çalışacağız. Yolsuzluk ve israfa asla geçit vermeyeceğiz. Yerel ve kültürel değerleri koruyup geliştireceğiz. Herkesin derdi ile dertleneceğiz”Daha sonra yoğun tezahürat ve alkışlarla kürsüye gelen Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’da yaklaşık 40 dakika süren ve ağırlıklı olarak Ak Partinin icraatlarına yönelik eleştiriler yaptığı konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi:

BUGÜNKÜ İKTİDARIN EN BÜYÜK PROBLEMİ KENDİ YAPTIĞI HATAYI GÖRMEMESİDİR

“Biraz geciktik hakkınızı helal edin. Dün Kayseri’de aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdik. Uçak arızası nedeniyle zamanında gelemedik. Cenabı hak bu seçimleri memleketimiz ve Edirne için hayırlara vesile kılsın. Bu seçimler mahalli seçimler, genel seçimler değil. Ancak hükümet bu seçimleri genel seçim havasına sokuyor ve ülkenin bir beka sorunu olduğunu ileri sürmeye çalışıyor. Türkiye’nin bir beka sorunu yok. Türkiye tehdit altında mı buna itirazımız yok. Türkiye kurulduğundan beri dünyanın en stratejik bölgesinde olduğu için bu ülkede topraklarımız üzerinde hep birilerinin gözü olmuştur. Ama bu bizim beka sorunumuz haline gelmemeli. Bu iktidar 2002 seçimlerine giderken hiç beka sorunu var dedi mi? 16 senedir bu ülkeyi kim yönetiyor? Eğer bir beka sorunu varsa bu Ak Partinin beka sorunudur. 16 yıldır yürüttükleri politikalarla ülkemizin problemlerini çözemediler. Bazı konularda bir adım attılar. Baş örtüsü problemini çözdüler, imam hatip okullarını açtılar, genç kızlarımız okullara gidebiliyor, devlette görev alabiliyorlar. Yollar köprüler inşa ettiler. Ama bunlar bir ülkenin probleminin tamamı değil ki! Esas tahrip ettikleri noktalara bakmak mecburiyetindeyiz. Ve bunları neden çözemediklerini de anlamak mecburiyetindeyiz. Bugünkü iktidarın en büyük problemi kendi yaptığı hatayı görmemesidir. Bir hasta doktora gittiği zaman doktor hastayı muayene eder hastalığı teşhis eder tedavi yollarını arar. Herhangi bir doktor hastayı görmeden, muayene etmeden onu tedavi edebilir mi? Maalesef ki bu iktidarda neyi nasıl çözeceğini bilmiyor, saldırıyor. Düne kadar biz devlet olarak hiçbir işin içine girmeyeceğiz devlet bu illeri beceremez diyen iktidar şimdi pazarlar kurmaya marketler açmaya niyetleniyor. Niye bugüne kadar 95 yıllık birikimimizin neredeyse tamamını sattınız? Yüzlerce fabrikayı kim sattı 16 sene içinde? Yüzlerce tesisi kim yok etti 16 sene içinde? Gözleri betondan demirden başka bir şey görmedi bunların. Ülkeyi demire ve betona mahkûm ettiler. Ak Partili Belediyelerin olduğu illere ilçelere bir bakın. Yollar kaldırımlar bile 2 senede bir yenileniyor. Bu ne demektir? Yol yapmayı, kaldırım yapmayı bile beceremiyorlar demektir. Bunu beceremeyenler ülkeyi nasıl yönetecekler? İşte böyle yönetecekler. Duvara tosladılar, deniz bitti. İşsizlik aldı başını gidiyor. 4 milyona yakın işsiz var” diye konuştu.

Tanıtılan Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan adayları:

Mansur İriş (Edirne), Ahmet Köseler (Keşan), Enver Yazan (Uzunköprü), Erol Parazil (Meriç),  Kemal Durkaya (Havsa), Adem Adalı (Lalapaşa), Nadir Konak (Süloğlu), Zafer Yetim (Beyendik Beldesi), İhsan Bulut (Yenimuhacır Beldesi) ve Adem Kenar (Subaşı Beldesi)

///Senih Yurdatapan

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum