Reklam
Reklam

Tarım sulama sezonu kurban kesilerek açıldı

Trakya’nın tek Sulama Birliği Hamzadere Sulama Birliği 2020 Tarım sulama sezonuna kurban keserek start verdi

Editör: Haber Merkezi
29 Nisan 2020 - 14:58
Trakya’nın tek Sulama Birliği Hamzadere Sulama Birliği 2020 Tarım sulama sezonuna kurban keserek start verdi.

Merkezi İpsala’nın Koyuntepe Köyünde bulunan Hamzadere Sulama Birliği Birlik Müdürü Abdullah Aşır yaptığı açıklamada Edirne’nın 3 ilçesinde yaklaşık 180 Bin Dekar alana üreticilere su verdiklerini kaydetti.

Aşır şunları söyledi: “Devletimizin Avrupa topraklarındaki tek sulama birliği Hamzadere Sulama Birliği olarak, Edirne ili İpsala, Enez ve Keşan ilçelerinde yaklaşık 180 000 dekar alanda 2020 sulama sezonu için pompa istasyonlarımızda kurbanlarımızı keserek arazilere su vermeye başladık. Çok kritik bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde Hamzadere personelleri olarak bizler her türlü riskleri göze alarak, çiftçilerimizin mağdur olmamaları, güvenli bir ekiliş ve hasat yapabilmeleri için her türlü tedbirleri alarak Sultanköy sulama projesi için Sarıcaali pompa istasyonunda, Hamzadere Sulama Projesi için ise Yenikarpuzlu Beldesinde bulunan P-1 pompa istasyonumuzda kurbanlarımızı keserek sulama sezonuna startı verdik. Hamzadere Barajımızda 175 milyon m3 su olup, doluluk oranı % 83 tür. Sultanköy Barajında ise 25 milyon m3 su olup doluluk oranı %100 dür. 2020 Sulama sezonunda tüm çiftçilerimize bol ve bereketli bir yıl diliyorum. Cenab-ı Hak şu kritik süreçte Devletimize, Milletimize ve Çiftçilerimize yardım etsin. Biz bize yeteriz, biz üretiyoruz sen evde kal Türkiye'm."

Sulama Birliği, üreticilere verdiği suyun çoğunluğunu Türkiye – Yunanistan sınırını çizen Meriç nehrinden sağlıyor. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum