Reklam
Reklam

TBMM Başkanı Şentop, Rektör Tabakoğlu ile bir araya geldi

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne’ye gelen TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile tarihi güreşlerin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'nda bir araya geldi.

TBMM Başkanı Şentop, Rektör Tabakoğlu ile bir araya geldi
Editör: Haber Merkezi
13 Temmuz 2021 - 10:46
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ata sporu yağlı güreşin Türkiye’de en büyük organizasyonu kabul edilen ve altı buçuk asırdır süregelen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne’ye geldi. 660'ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Sarayiçi Er Meydanı'na geçen TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ali Gürbüz ve İsmail Koç arasında yaşanan final mücadelesini yerinde izledi.
Final müsabakası sonrası başpehlivan Ali Gürbüz’e birincilik madalyasını takdim eden TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop daha sonra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile görüştü. Trakya Üniversitesi’nin hayata geçirdiği projelerin yanı sıra birçok alanda sürdürdüğü başarılı çalışmaları Ankara’dan takip ettiğini belirten Meclis Başkanı Mustafa Şentop, sürdürülen faaliyetler hakkında Rektör Erhan Tabakoğlu’ndan bilgiler aldı.
Görüşme sırasında Trakya Üniversitesi’nin Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne yaptığı katkılar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u Trakya Üniversitesi’ne davet ederken Trakya Üniversitesi’ne gösterdiği ilgi ve yaptığı katkılardan ötürü TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’a teşekkürlerini sundu. ///Haber Merkezi

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 398 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum