Reklam
Reklam

TBMM Başkanı Şentop'un Trakya Üniversitesine Desteği Sürecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof

Editör: Haber Merkezi
07 Kasım 2020 - 06:43

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu kabul etti. Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile birlikte TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek, yakın ilgileri ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti. 

Trakya Üniversitesi’nin, Trakya ve Balkanlar bölgesinde yaptığı hizmetler ve insanlığa katkısından söz eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitenin tüm imkânlarıyla bölgenin, Türkiye’nin ve Balkanlar’ın gelişmesi ve kalkınması için çalıştığını aktararak “Trakya Üniversitesi, ortaya koyduğu hizmet ve çalışmalarla hem Türkiye’ye hem de Balkanlar’a hitap ediyor. Trakya Üniversitesi olarak Ülkemiz ve gönül coğrafyamız Balkanlar’ın gelişmesine katkı sunacak projeler üretmeye ve bölgenin ihtiyaçlarını dikkate alarak kalkınmasına destek sunmaya devam ediyor, ecdadımızın tarihi ve manevi güzelliğine, zenginliğine sahip çıkma, onu koruma ve yüceltme gayesine hizmet için çalışıyoruz. Kadim medeniyetimizin, köklerimizin ve değerlerimizin önemli bir bölümünün olduğu topraklarda yaşayan soydaş ve akraba topluluklarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz. Trakya Üniversitesi, sahip olduğu tüm bilgi, birikim ve donanımı ülkesi ve bölgesinin yanı sıra Balkanlar’a da aktarmaya kararlı. Bu doğrultuda, Balkan ülkelerinin tamamıyla yakın temas halindeyiz ve yeni iş birliklerinin temellerini atmak için hazırlık yapıyoruz. Türkiye’nin 2023 hedefleri ve gelecek beklentileri doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam eden Trakya Üniversitesi, Balkanlar’da Türkiye'nin yükseköğretim mihmandarlığını üstlenmeyi ve Balkanlar ile Türkiye arasında yeni gönül köprüleri inşa etmeyi sürdürecek.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın organizasyonu ile tüm Türkiye’de başlatılan “Sıfır Atık” projesi kapsamında Trakya Üniversitesi’nde sürdürülen çalışmalar, AR-GE, inovasyon ve istihdama yapılan katkılar ile üniversitenin Balkanlar’da gerçekleştirdiği faaliyet ve iş birliklerinin paylaşıldığı görüşmelerde, büyük ve güçlü Türkiye hedefine hep birlikte yürüyeceklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, göreve geldiği ilk andan itibaren ülkesine ve milletine hizmet gayesiyle çalışan Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, misafirperverlikleri ve bugüne kadar Trakya Üniversitesi’ne verdikleri destekler için teşekkür etti. 

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ülkemizin gelecek vizyonu ve kalkınma çabalarına yaptığı katkılar için Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ederek, ilerleyen süreçte yapılacak proje ve çalışmalar için başarılar diledi. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ayrıca, Trakya Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, desteklerinin süreceğini belirtti. ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 104 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum