Reklam
Reklam

"TBMM, Millet İradesinin Tecelli Ettiği Yerdir!"

"TBMM, Millet İradesinin Tecelli Ettiği Yerdir!"
Editör: Haber Merkezi
11 Ekim 2021 - 19:15
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, geçtiğimiz hafta TBMM'nin 27. dönem 5. yasama yılının başlaması ile ilgili “hayırlı olsun” mesajı yayınladı.

Av. Tekin kutlama mesajında,  “Yeni yasama yılı ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. TBMM, millet iradesinin tecelli ettiği yerdir. Dolayısıyla meclisin güçlü, etkin ve çözüm odaklı çalışabilmesi gerekir. Ülke yönetiminde ortak aklı, istişareyi, şeffaflık, denetim ve hesap verilebilirliği hâkim kılmalıyız. Bunun yolu da TBMM'den geçmektedir. Çoğulcu ve katılımcı anlayışla ülkemizin problemlerini çözmek kolaylaşır” açıklamasını yaptı.

Kuvvetler ayrılığı ilkesinin devlet yönetiminde hayati öneme sahip olduğuna da vurgu yapan Av. Sinan Tekin,  “Güçlü bir yasama demek; aynı zamanda güçlü bir yürütme, güçlü bir yargı demektir. İstikrarlı yönetim ve güçlü demokrasiler bu ‘üçayak’ üzerine oturur. Her bir sacayağının sağlam olması gerekir. Sacayağındaki ayaklardan birinin zarar görmesi, tabladaki her şeyin yere dökülmesine sebep olur. Ülkemizin çözüm bekleyen birçok meselesi vardır. Yeni yasama yılında mecliste temsil edilen tüm partileri bu problemleri çözme noktasındaki acil çalışmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum