Reklam
Reklam

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden Merdivenli Park'a 'Şiir Duvarı'

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin sanatı öne çıkaran ve renkli görüntülerle kent estetiğine katkı sağlayan çalışmaları devam ediyor

Editör: Haber Merkezi
24 Temmuz 2020 - 07:59
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin sanatı öne çıkaran ve renkli görüntülerle kent estetiğine katkı sağlayan çalışmaları devam ediyor.

Kent estetiğine büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa İlçesi'nde Meydan düzenlemesi ile birlikte vatandaşların hizmetine sunduğu merdivenli parkın duvarlarını Cumhuriyet Dönemi şairlerinin portre ve şiirlerinden oluşan grafiti çalışmaları ile renklendiriyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen `Şiir Duvarı' adı verilen proje tasarımında ünlü grafiti sanatçıları, en iyi performanslarını Tekirdağ için sergiliyor.

Proje çalışmalarını yerinde inceleyen ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu ile grafiti sanatçılarından çalışma ile ilgili bilgi alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Projenin yapım aşamasından itibaren vatandaşlar tarafından çok beğenildiğini belirterek "Kentin farklı noktalarındaki boş alanları estetik bir görünüme kavuşturmak, sokakları sanatla bütünleştirmek için Grafiti çalışmaları ile `Duvarları konuşan bir kent' oluşturmayı hedefliyoruz. Merdivenli Park'ta yaptığımız grafiti çalışması ile de hem Cumhuriyet Dönemi Şairlerimizi ve eserlerini hafızalara kazımak hem de alana renkli bir görünüm kazandırmayı hedefliyoruz. Usta sanatçılarımızın tarafından gerçekleştirilen proje tamamlandığında Süleymanpaşa İlçemizde renkli bir sanat köşesi oluşturmuş olacağız" dedi. ///Haber Merkezi

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum