Reklam
Reklam

Tekirdağ'da 'Müsilaj Temizliği' Seferberliği

Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajla ilgili Marmara Denizi Koruma Eylem Planı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum tarafından 06.06.2021 tarihinde kamuoyuna açıklandığı üzere temizlik seferberliği sürüyor.

Tekirdağ'da 'Müsilaj Temizliği' Seferberliği
Editör: Haber Merkezi
20 Haziran 2021 - 17:34

Tekirdağ Valiliğinden çalışmalara ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajla ilgili Marmara Denizi Koruma Eylem Planı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum tarafından 06.06.2021 tarihinde kamuoyuna açıklanmıştı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra Marmara Belediyeler Birliği, yerel yönetimler, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Kocaeli'de düzenlenen "Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı" sonrasında açıklanan 22 maddelik eylem planının ardından 07.06.2021 tarihinde de Marmara Denizi Eylem Planının Uygulanmasına İlişkin Genelge (2021/12)  yayımlanmıştı.

Sorunun ilimizdeki boyutlarının ve çözümlerinin görüşülmesi amacıyla Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’ın başkanlığında 07.06.2021 tarihinde Tekirdağ Valiliği Toplantı Salonunda ilgili kamu kurumu ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapılmıştı.

Söz konusu toplantıda 08.06.2021 Salı günü ilimizde temizlik çalışmalarının başlatılmasına karar verilmiştir ve Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’ın katılımlarıyla Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Balıkçı Barınağında ilk temizleme çalışmaları başlatılmıştı.

Bu kapsamda; 08.06.2021 tarihinden 17.06.2021 tarihine kadar İlimiz; Barbaros Balıkçı Barınağı, Süleymanpaşa Balıkçı Barnağı, Botaş Taş İskele ve Marmaraereğlisi Balıkçı Barınağı başta olmak üzere müsilaj birikme alanları ve yoğunluk durumuna göre tespit edilen noktalarda toplam 132 metreküp müsilaj toplanıp temizlenmiştir. Temizleme çalışmaları karadan tek ekip ile pompa vasıtasıyla yapılarak IBC tanklarda biriktirilerek bertarafa gönderilmektedir.

İlimiz genelinde temizlik faaliyetleri ve denetimlerimiz 7/24 devam etmektedir."


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 2059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum