Reklam
Reklam

Tercan: "Cami, ibadet ve Fikir merkezidir"

Tercan: "Cami, ibadet ve Fikir merkezidir"
Editör: Haber Merkezi
02 Ekim 2021 - 13:03
MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan; "1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle, Edirne  Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum" dedi.

Tercan yaptığı yazılı açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:
"Camilerimiz, dini ve milli kültürümüzden ayrı düşünemeyeceğimiz değerlerin başında gelen birer eğitim yerleridir.

Camiler, toplumda kaynaşmayı sağlayarak, insanlarımız arasında din, dil ırk ayrımının ortadan kalktığı, gelecek nesillere yüce Rabbimizi ve Sevgili Peygamberimizi, Vatan sevgisini, iyiliği, paylaşmayı öğrettiğimiz, nefes aldığımız dost bir ev, omuzlarımızın birbirine değdiği bir birlik yuvası, zenginin fakirle, işçinin işverenle, yönetenin yönetilenle, yabancının yerliyle bütünleştiği en kutsal mekanımızdır.


Cami, ibadet ve Fikir merkezidir. Devlet vatandaşına burada yaklaşır ve bütünleşir.

Büyük şairimiz Mehmet Akif'in de İstiklal marşımızda belirttiği gibi Camilerimize namahrem elinin değmemesi ve ezan seslerinin bu topraklar üzerinden ebediyen inmemesini diliyorum.

Din görevlilerimizin dini konularda vatandaşlarımızı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi yerine getiriyor, toplum hayatında önemli bir görev üsleniyorlar.

Bu vesileyle ahirete intikal eden değerli din adamlarımızı rahmetle anıyor, hayatta olan bütün din görevlilerimize sağlıklı, ve mutlu ömür diliyorum."
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum