Reklam
Reklam

Tercan: Yediemin depolarındaki araçlar piyasaya kazandırılmalı

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Yediemin depolarında ki araçların çürümeye yüz tuttuğunu, kanun, düzenleme yapılarak piyasaya kazandırılmaları gerektiğini belirtti

Editör: Haber Merkezi
03 Kasım 2020 - 15:28

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Yediemin depolarında ki araçların çürümeye yüz tuttuğunu, kanun, düzenleme yapılarak piyasaya kazandırılmaları gerektiğini belirtti.

Tercan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama da şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'de sıfır ve ikinci el araç fiyatlarındaki artış dikkat çekmektedir. Trafik cezaları ve başka sebeplerden dolayı icralık olan ve yediemin depolarına çekilen araçların yıllarca bekletilerek çürümeye bırakılmasının doğru olmadığını, kanuni düzenleme yapılarak yediemin depolarındaki araçların piyasaya kazandırılmasının piyasaları rahatlatacağı bir gerçektir.

Sıfır ve ikinci el araç fiyatları aldı başını gidiyor. Artık neredeyse borsa gibi, araba fiyatları anlık değişim gösteriyor. Bir yandan da milyonlarca lira değerindeki araçlar çürümeye terk ediliyor.

İcralık olan, trafik cezalarından veya başka sebeplerden dolayı yediemin depolarına çekilen araçlar mevzuattan ve prosedürden kaynaklanan veya uzlaşmazlıklardan kaynaklanan sebeplerden dolayı yediemin depolarında aylarca bekletiliyor ve hurdaya çıkartılıyor. Yediemin depolarında neredeyse araçların içerisinden artık otlar çıkıyor. 

Bu millî servetin heba edilmemesini, bir yasal düzenleme yapılarak yediemin depolarında bekleyen araçların değerlendirilmesini istiyoruz. Milyonlarca liraya yakın değeri olan araç, mobilet ve motosiklet yediemin depolarında çürümeye terk edilmiş durumda.

Bunlarla ilgili bir çözüm bulunması hem piyasaları rahatlatacak, araç fiyatlarında bir ucuzlamaya sebebiyet verecektir hem de millî ekonomiye katkı sunacaktır. Bu konuda mutlaka bir düzenleme yapılması elzemdir." ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 46 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum